RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Монтажник устаткування зв’язку

Монтажник устаткування зв’язку

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу устаткування зв’язку.

Повинен знати: основні види найпростішого закріплення деталей устаткування та станційних кабелів; способи розпаковування устаткування та змащування металевих деталей; способи простого фарбування вручну.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Установлювання монтажних болтів і гвинтів у розмічених місцях. Виготовляння дрібних деталей кріплення, що не потребують точних розмірів. Лудіння контактів. Заправляння та розпалювання паяльної лампи. Розмотування кабелю з барабана.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу устаткування зв’язку.

Повинен знати: загальну будову та призначення устаткування, що монтується; основи знань з електротехніки; прості електричні та монтажні схеми; сортамент матеріалів, що застосовуються; марки кабелів і проводів; будову та призначення простих шаблонів; способи виконання нескладних монтажних робіт; будову та правила користування простими такелажними засобами; призначення простих електровимірювальних приладів і правила користування ними; основи будови електрифікованого та пневматичного інструменту і механізмів, що застосовуються; будову телефонних апаратів і батарей живлення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи монтажником устаткування зв’язку 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Установлювання дрібних деталей та арматури (кронштейни, кутики, скоби, штифтові колодки, випробувальні рамки, кросирувальні кільця, ввідні гребінки, проводотримачі, захисні стекла, лампи, обрамлення тощо). Складання секцій жолобів на стінах. Установлювання обшивки жолобів і захисних щитів стативів. Свердління та пробивання отворів за готовою розміткою. Виправляння металоконструкцій. Виготовляння прокладок і підкладок за розмірами. Закріплювання стиків монтажними болтами. Установлювання дюбелів. Демонтаж простих деталей устаткування. Розпаковування плат і приладів з окремих упаковок. Установлювання шнурів на комутаторах. Монтаж шин заземлення. Обмотування шин ізоляційним матеріалом. Фарбування шин і конструкцій. Закладання походів для кабелів і шин заземлення через стіни та перекриття. Різання кабелів за розмірами (крім маслонаповнених). Пошарове прошивання кабелю по повітряних жолобах. Тимчасове в’язання кабельних пакетів. Чищення устаткування. Монтаж станційних кабелів з розкладанням жил групами і “віялом” на штифтових рамках кросів, промщитах і комутаторах, ножових колодках стативів, гніздових та лампових рамках комутаторів. Обмотування стрічкою розшитих жил кабелю. Прошивання (в’язання) та обмотування стовбура та відводів під час виготовляння збірного кабелю. Прокладання та монтаж проводів на патрони сигнальних ламп кроса, а також перемичок заземлення на захисні смуги кроса.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності з монтажу устаткування зв’язку.

Повинен знати: основні поняття з електрозв’язку або радіозв’язку; монтажні схеми середньої складності; номенклатуру та основи будови деталей і приладів, що монтуються; способи установлювання та закріплювання конструкцій; будову та призначення шаблонів середньої складності; способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову будівельно-монтажних пістолетів і правила користування ними; способи екранування приміщень; конструкції кабелів (крім камерних); способи прокладання кабелів; способи оброблення кінців та приєднування кабелів і проводів усіх марок перерізом до 70 кв. мм; правила маркування кабелів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування зв’язку 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Установлювання жолобів. Установлювання обгороджень устаткування. Встановлювання настінних косинців, швелерів тощо. Розпаковування ящиків з деталями. Закріплювання конструкцій та устаткування за допомогою поршнево-монтажного пістолета. Установлювання шунтів, додаткових опорів до приладів, регуляторів, перемикачів, кнопок, клемних колодок, ізоляційних панелей, захисних пристроїв електроживлення, вимірювальних приладів і пристроїв сигналізації, мікрофонів, гучномовців тощо. Виготовляння кронштейнів, підвісок тощо. Монтаж повітряних неекранованих фідерів усередині будівлі. Монтаж високочастотного заземлення. Екранування приміщень. Різання маслонаповнених кабелів. Маркування кабелів. Знімання оболонки з кабелю. Прокладання, викладання, виправляння, формування та закріплювання кабелів на прямолінійних ділянках. Складання збірних кабелів і кабельних блок-пакетів на устаткуванні. Окінцьовування та приєднування силових кабелів і проводів перерізом до 70 кв. мм (крім маслонаповнених), а також контрольних і багатожильних кабелів. Монтаж станційних кабелів з розкладанням групами жил на штифтові рамки та гніздові колодки стативів, з розкладанням і вибиранням з груп окремих жил за порядком. Монтаж станційних кабелів. Прошивання (в’язання) основних стовбурів жил.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи з монтажу устаткування зв’язку.

Повинен знати: основи знань з електрозв’язку або радіозв’язку; складніамонтажні схеми; основи будови складного устаткування деталей, конструкцій і приладів; конструкції камерних кабелів; будову та призначення складних шаблонів; способи виконання складних монтажних робіт і складання устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування зв’язку 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Установлювання наземних конструкцій (плит, основ, косинців, простих рам тощо). Установлювання та складання каркасів станції. Установлювання підпірних конструкцій. Установлювання плат, приладів, зйомних і висувних блоків, трансформаторів, конденсаторів, опорів, реостатів, сельсинів, ножових перемикачів тощо. Установлювання настільної та настінної апаратури. Розпаковування великого устаткування. Монтаж екранових повітряних фідерів. Монтаж фідерних і хвилеводних вводів. Монтаж концентричних фідерів і хвилеводів на прямолінійних ділянках. Ошиновування устаткування трубками діаметром до 20 мм круглими шинами та плоскими з вигинами на площину. Прокладання, викладання, виправляння, формування та закріплювання кабелю на спусках і поворотах. Монтаж оброблених кінців (крім маслонаповнених і камерних) і приєднування кабелів і проводів перерізом понад 70 кв. мм. Монтаж станційних кабелів з вибиранням з груп окремих жил не за порядком. Монтаж кабелів і проводів сигналізації, кросировок. Монтаж екранованих кабелів і проводів. Продзвонювання жил кабелів, проводів і кросировок. Перемонтаж стативів (стояків) і приладів.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи з монтажу устаткування зв’язку.

Повинен знати: основи будови особливо складного устаткування та апаратури; монтажні схеми особливої складності; способи регулювання механізмів і пересувних систем; способи розмічання місць встановлювання устаткування; способи виготовляння монтажних шаблонів; способи прокладання та монтажу маслонаповнених і камерних кабелів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування зв’язку 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Установлювання шаф, стояків, стативів, каркасів проміжних щитів перемикання та кросів, релейних щитів пультів, спецстолів, комутаторів тощо. Розмічання місць встановлювання устаткування та металоконструкцій. Установлювання складних рам під устаткування. Складання та установлювання антенних еквівалентів, роз’єднувального механічного блокування, перемикачів. Складання та установлювання контурних котушок, баків для охолоджування генераторних ламп, резонаторів, симетруючих пристроїв. Складання та механічне регулювання складних перемикачів. Установлювання та монтаж роздільних фільтрів і мостів додавання напруг. Монтаж концентричних фідерів і хвилеводів на підгінних і вимірювальних ділянках. Ошиновування устаткування трубками діаметром понад 20 мм і плоскими шинами з вигином на ребро або гвинтоподібне. Складання ескізів перед прокладанням пакетів кабелів. Виготовляння збірного кабелю (крім прошивання та обмотування стовбура та відводів). Прокладання та монтаж маслонаповнених і камерних кабелів. Прокладання та монтаж високочастотних кабелів головних фідерів антен. Виготовляння шаблонів для монтажу кабелів.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх