Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Річковий робітник на експлуатації та обслуговуванні несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів

Річковий робітник на експлуатації та обслуговуванні несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи з експлуатації й обслуговування несамохідних плавучих землесосних снарядів, плавучих +рунтонасосних установок та інших плавучих засобів.

Повинен знати: правила експлуатації плавучих засобів; способи виконання робіт з навантажування та розвантажування плавучих засобів, способи керування човном; правила обслуговування водолазних станцій; назву та призначення частин корпусу та палубної надбудови плавучих засобів; основні види інвентарних стропів і такелажної оснастки; способи виконання криголамних робіт; призначення рятувального, водовідливного та протипожежного інвентарю; основи будови несамохідних плавучих +рунторозробних снарядів й установок, плавучого пульпопроводу, інших плавучих засобів; правила виконання найпростіших судових такелажних, слюсарних, малярних і теслярських робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Транспортування в човнах матеріалів і людей. Робота на ручній водолазній помпі. Витягування з дна водойм потонулих предметів. Викопування ям під анкери (мертв’яки). Перенесення та перекладання папільонажних тросів і якорів. Очищання розпушувачів і +рунтових насосів від засмічування. Виставляння створних знаків. Пробивання майн. Миття палуби та службових приміщень.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи з експлуатації й обслуговування несамохідних плавучих землесосних снарядів, плавучих вантажонасосних установок та інших плавучих засобів.

Повинен знати: правила буксирування та швартування плавучих засобів; буксирне та швартове устаткування; розпізнавальні вогні суден, створні знаки й основні сигнали, установлені правилами судноплавства по внутрішніх річкових шляхах; правила вимірювання глибини, виконання простих судових такелажних, слюсарних, малярних і теслярських робіт; способи виконання виморожувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи річковим робітником на експлуатації та обслуговуванні несамохідних плавучих снарядів та інших плавучих засобів 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Підготовляння плавучих засобів до буксирування. Розставляння знаків і сигналів. Зрощування стальних тросів і прядив’яних канатів. Ремонтування пошкоджень корпусу. Дрібний ремонт табельного майна та допоміжного устаткування плавучих засобів. Фарбування елементів палубної надбудови. Промірювання глибин. Установлювання та розчалювання землеснарядів, плавучих кранів та інших плавучих засобів. Виконання судових такелажних робіт. Конопачення й обсмолювання човнів. Виморожування плавучих засобів. Нарощування й укорочування плавучих пульпопроводів на земснарядах. Заведення швартових кінців за допомогою шлюпки та катера.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх