RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Річковий робітник на підводно-технічних,

Річковий робітник на підводно-технічних,

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші підводно-технічні, берегоукріплювальні та виправні роботи.

Повинен знати: матеріали, що застосовуються у берегоукріплювальних та виправних спорудах, способи їх заготовляння; способи виконання робіт з навантажування та розвантажування плавучих засобів; способи розробляння берегоукріплювальних і виправних споруд; способи виконання криголамних робіт; правила обслуговування водолазних станцій.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середа освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Заготовляння хмизу, ялинок, жердин, кілків сошок, виць, перев’язок для хмизових канатів і матраців. В’язання хмизових й очеретяних канатів. Виготовляння хмизових серег для підводних матраців, фашин і циліндричних кошиків з лози, щитів з очерету і хмизу. Розбирання кріплення дна й укосів водойм очеретяними щитами. Улаштовування взимку загороджень з гілля хмизу та ялинок на якорях з льоду. Розбирання завіс з ялинок і гілля. Накидання каменю у воду для улаштовування загат і напівзагат. Пробивання у льоді ямок, борозен і ополонок та обколювання країв льоду в гідротехнічних спорудах. Установлювання та витягування стовпів й анкерів (мертв’яків).

Участь у роботі водолазної станції щодо обстеження дна акваторії, підводних частин споруд і знімання поперечників. Участь у роботі з берега, льоду або плавучих засобів під час укладання підводних трубопроводів протягненням по дну й інших підводно-технічних роботах: установлювання та розбирання дерев’яних конструкцій, спилювання паль і шпунтових рядів, елементів вручну, висмикування дерев’яних паль, прокладання тросів через водойми, установлювання та розбирання щитової опалубки для підводного бетонування, укладання бетонної суміші під воду, піднімання затонулих предметів, переміщання матеріалів з берега в споруди на воді тощо. Транспортування човнами матеріалів і людей. Розвантажування каменю та фашин з баржі на берег. Переміщання каменю, піску або хмизу на санях по льоду.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості підводно-технічні, берегоукріплювальні та виправні роботи.

Повинен знати: види укріплювальних конструкцій і способи їх виготовляння; способи укладання фашин і канатів у хмизові конструкції, в’язання габіонних каркасів і прийоми їх установлювання та навантажування; улаштовування плавучих стапелів; улаштовування та призначення захватних пристроїв; правила установлювання плавучих засобів; правила попускання з плавучих засобів і з льоду; способи розробляння +рунту під водою з поверхні; правила вимірювання глибини.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи річковим робітником на підводно-технічних, габіонних і фашинних роботах 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Укріплювання укосів гідротехнічних споруд хмизом або саджанням верболозу. Улаштовування плотів (спеціальних кріплень) на суші. Укріплювання укосів і майданчиків хмизовими покривалами. В’язання надводних і підводних хмизових матраців. Улаштовування пливучого стапеля для в’язання матраців. В’язання габіонних каркасів. Установлювання габіонних ящиків у спорудах за готовим розбивкою і навантажування їх з підбиранням за розміром каменю. Укладання фашин або хмизу в споруду. Установлювання спаїв і щитоплотів. Улаштовування напівзагат з мітлових щитів. Улаштовування легковиправних споруд усіх видів з хмизу. Улаштовування щитових загороджень для +рунту, що намивається. Тралення підводних перешкод. Участь у роботах з очищання русел рік. Участь з берега, льоду або плавучих засобів у роботах під час укладання трубопроводів у підводну траншею, установлювання під водою з’єднувальних муфт на секціях трубопроводу, розробляння +рунту під водою вибухами. Улаштовування трапів до плавучих засобів.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує підводно-технічні, берегоукріплювальні та виправні роботи середньої складності.

Повинен знати: способи будування всіх видів виправних і берегоукріплювальних споруд; правила роботи на скреперній установці та корчотяговому крані; конструкції та правила застосування всіх видів тралів; способи розбивання габіонної кладки та габіонних матраців; правила габіонної кладки з матраців; будову верстатів для габіонних робіт і правила їх експлуатації; основні технічні вимоги до будівельних матеріалів та елементів споруд.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи річковим робітником на підводно-технічних, габіонних і фашинних роботах 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. В’язання й укладання під воду важких фашин. Виготовляння верстата для в’язання хмизових щитів. Установлювання тур з льоду. Стропування та видалення корчів та інших перешкод з русел рік за допомогою плавучих засобів. Улаштовування виправних споруд. Розробляння підводних траншей скреперною установкою. Тралення судового ходу з вимірюванням глибин. Пробивання створ і їх закріплювання на плаву. Кладка габіонних матраців з розбивкою для кладки.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх