RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Фахівці
  4. Лаборант (фармація)

Лаборант (фармація)

Завдання та обов’язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я, Державною фармакопеєю та нормативними документами, що регламентують діяльність закладів охорони здоров’я. Здійснює виготовлення, перевірку, зберігання титрованих розчинів, реактивів, індикаторів для потреб контрольно-аналітичних лабораторій у відповідності з їх фізико-хімічними властивостями. Веде реєстрацію ліків та медикаментів, які поступають на аналіз. Володіє методикою роботи з лабораторним обладнанням та апаратурою. Відбирає проби медикаментів та проводить окремі аналізи під керівництвом провізора-аналітика. Дотримується принципів медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Повинен знати: чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров’я; організацію роботи контрольно-аналітичної лабораторії; права, обов’язки та відповідальність лаборанта контрольно-аналітичної лабораторії; методи проведення якісного та кількісного контролю лікарських засобів; методи виготовлення, перевірки та умови зберігання титрованих розчинів, реактивів, індикаторів; сучасну літературу за фахом.

Кваліфікаційні вимоги. Лаборант (фармація) вищої кваліфікаційної категорії неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вищі освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “фармація”, спеціальністю “Фармація” або “Аналітичний контроль якості хімічних лікарських сполук”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.

Лаборант (фармація) І кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація” або “Аналітичний контроль якості хімічних лікарських сполук”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) і кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

Лаборант (фармація) II кваліфікаційної категорії: неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація” або “Аналітичний контроль якості хімічних лікарських сполук”. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

Лаборант (фармація): неповна вища освіта (молодший спеціаліст) або базова вища освіта (бакалавр) за напрямом підготовки “Фармація”, спеціальністю “Фармація” або “Аналітичний контроль якості хімічних лікарських сполук”. Спеціалізація за профілем роботи. Без вимог до стажу роботи.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх