RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Професіонали
  4. Ведучий програми

Ведучий програми

Завдання та обов’язки. Здійснює ведення студійних і позастудійних телевізійних (радіо-) програм на високому рівні. Бере участь у розробленні основних напрямів телебачення, радіомовлення. Готує власні матеріали і виступає в ефірі як автор програми. Виїздить на місце для висвітлення найважливіших подій. Підтримує постійний зв’язок з органами державного і господарського управління, громадськими організаціями, творчими спілками, регіональними теле-, радіоорганізаціями. Готує попередню верстку програми, підводки до сюжетів. У разі потреби готує коментар. Бере участь у підготовці програм. Попередньо знайомиться із загальною ідеєю та літературною основою програми, вносить пропозиції щодо її удосконалення.

Працює з учасниками програми, разом з режисером надає їм допомогу в оволодінні специфікою телебачення (радіо). Бере участь спільно з творчою бригадою в попередніх переглядах (прослуховуваннях) відібраних і знятих відеозаписів (записаних фонограм). Готує текст (тези) ведення програм, погоджує його з редактором, забезпечує достовірність наведених даних. Бере участь у репетиціях і записах, працює в прямому ефірі. Бере участь у переглядах і відбиранні матеріалів для монтажу. У разі потреби здійснює створення програм як редактор. Замовляє авторам літературні матеріали та редагує їх, організовує виступи учасників програм. Бере участь в обговоренні авторських робіт, прийомі режисерських сценаріїв та готових програм. Працює з листами телеглядачів (радіослухачів), враховує їх під час створення програм, готує відповіді авторам листів.

Повинен знати: чинне законодавство, постанови, розпорядження, накази та інші нормативні документи органів, що регламентують діяльність телебачення, радіомовлення; інформацію про громадсько-політичні події, стан і перспективи розвитку господарського, наукового та культурного життя в країні та за кордоном; технічні засоби та технологію створення теле-, радіопрограм; літературне редагування; техніку мовлення; норми сучасного літературного мовлення; методи роботи в кадрі (перед мікрофоном); основи авторського і трудового законодавства; нормативні акти та методичні рекомендації щодо регламентації діяльності творчих працівників; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж журналістської роботи — не менше 5 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх