2-й розряд
Завдання та обов’язки. Готує у ваннах розчин хлорного вапна і гіпохлориду кальцію за рецептами лабораторій. Перевіряє придатність порожніх балонів, тобто повноту використання хлору, аміаку, сірчистого газу з балонів, утримує балони в справності (одягає ковпачки, маховики, закручує гайки тощо). Виконує дрібний поточний ремонт балонів: набиває сальники, замінює гумові шланги і трубки для подання хлору, аміаку, сірчистого газу від вагів до апарату. Зберігає балони в установленому порядку, підтримує постійну температуру в приміщенні хлораторної. Транспортує балони від видаткового складу до хлораторної і назад.
Повинен знати: властивості хлору, аміаку і сірчистого газу;
рецептуру розчинів; будову балонів; правила перевезення і зберігання балонів з газом і порожніх; правила поточного ремонту балонів і гумових шлангів; правила безпеки під час роботи з хлором; засоби захисту; способи ліквідації витікань хлору з балонів і дегазації; способи надання першої допомоги у разі отруєння газом.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Обслуговує обладнання хлораторних, аміачних, фтораторних установок і установок сірчистого газу. Підтримує установлені лабораторією дози хлору, сірчистого газу, фтору. Контролює постійну витрату хлору, аміаку, сірчистого газу, фтору, розподіляє ці хімічні речовини за апаратами, перемикає апарати. Наглядає за роботою обладнання, механізмів. Визначає кількість залишкового хлору, фтору і міцність розчину хлорного вапна, гіпохлориту кальцію. Знезаражує воду розчином хлорного вапна або гіпохлориту кальцію.
Забезпечує безперебійну роботу обладнання хлораторних, фтораторних, аміачних установок і установок сірчистого газу. Обслуговує механічні мішалки різних типів. Замінює балони, бере участь у роботі з поточного ремонту обладнання та установок. Ліквідує витікання газів з балонів, бочок і апаратури в аварійних ситуаціях. Виконує слюсарні роботи під час ремонту обладнання, запірної арматури, фторопроводів. Веде журнал витрат хлору, фтору, аміаку і сірчистого газу.
Повинен знати: будову обладнання і механізмів для приготування розчинів хлорування води; способи ліквідації витікань газу; способи визначення концентрації розчину реагентів; будову вентиляційної системи, підйомно-транспортних механізмів; основи хімії; властивості хлору, аміаку, сірчистого газу, фтористого і кремнефтористого натрію; основи слюсарної справи.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора хлораторної установки 2 розряду — не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Обслуговує автоматичну систему дозування, замінює діаграми, перемикає систему керування з автоматичного на ручне і навпаки. Виконує роботи, пов’язані із зберіганням і використанням хлору, фтору. Визначає ступінь загазованості приміщень за допомогою приладів. Користується кисневими ізолюючими приладами. Заварює поліетиленові труби, запірну арматуру з поліетилену тощо. Координує технологічний процес роботи обладнання і механізмів фтораторної установки. Обслуговує дегазаційні пристрої. Ліквідує витікання хлору в аварійних ситуаціях. Переміщує тару великої місткості за допомогою підйомно-транспортних механізмів. Бере участь у ремонті установок.
Повинен знати: будову автоматичних установок для хлорування, амонізаційної установки і установок сірчистого газу; будову підйомно-транспортних механізмів; визначення потреби виконання усіх видів ремонту обладнання і механізмів; способи ліквідації витікань хлору і дегазації; призначення і принцип роботи приладів телекерування автоматики і реєструючих приладів.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора хлораторної установки 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Виконує роботи, пов’язані із збереженням та використанням хлору. Обслуговує автоматичні системи дозування, перемикає систему з автоматичного на ручне і навпаки. Зливає хлор із залізничних цистерн у танки. Визначає ступінь загазованості приміщень за допомогою приладів. Користується кисневими ізолюючими приладами. Ліквідує витікання хлору в аварійних ситуаціях. Координує технологічний процес роботи обладнання і механізмів. Ревізує запобіжні клапани, випробовує їх і регулює їх роботу.
Заряджає і перевіряє мембранні роздільники на випробувальному стенді. Обслуговує дегазаційні пристрої. Виконує поточний ремонт обладнання і установок, зварює поліетиленові труби, запірну арматуру з поліетилену. Переміщує тару великої місткості за допомогою підйомно-транспортних засобів. Керує операторами нижчих розрядів.
Повинен знати: будову автоматичних установок для хлорування, фтораторних, амонізаційних установок та установок сірчистого газу; будову підйомно-транспортних механізмів, випробувальних стендів; визначення характеру несправностей, способи виконання усіх видів ремонту обладнання і механізмів; способи ліквідації витікань хлору, дегазації; призначення і принцип роботи приладів телекерування, автоматики і регулювальних пристроїв; основи хімії; вимоги законодавства і нормативні документи з охорони праці і виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора хлораторної установки 4 розряду — не менше 1 року.