Завдання та обов’язки. Розробляє режимні карти роботи котелень: здійснює фотографію роботи котлів, визначає найекономніші режими роботи котлів на кожному з 15 випробувань. Наглядає за їх впровадженням, готує звіти за режимними картами. Вивчає проектну документацію, здійснює гідравлічний розрахунок теплових мереж, визначає навантаження з урахуванням тепловтрат. Обстежує абонентські вводи з метою визначення діаметра та довжини трубопроводів, наявності елеваторних вузлів або шайб.
Складає схему теплопостачання, здійснює гідравлічний розрахунок, розрахунок звужувальних пристроїв. Розробляє заходи щодо налагодження теплових мереж. Разом з обслуговуючим персоналом встановлює звужувальні пристрої. Здійснює випробування, у разі потреби коригує звужувальні пристрої. Розраховує рівень забруднення довкілля викидами з димової труби. Розраховує норми витрат солі, сульфовугілля за котельними. Складає інструкцію для обслуговуючого персоналу ЦТП.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів вищого рівня та інші керівні, методичні та нормативні матеріали з обслуговування та експлуатації теплоенергетичного устаткування; будівельні норми і правила щодо котельних установок, теплових мереж, мереж гарячого водопостачання, питної води; методику теплового та аеродинамічного розрахунку котлів, методику виконання теплотехнічних випробувань котлів, теплових мереж, хімводоочисток, деаераційно-живильних установок ЦТП; методику виконання теплотехнічних розрахунків і розроблення обгрунтованих питомих норм витрачання паливно-енергетичних ресурсів; порядок виконання пуско-налагоджувальних і режимно-налагоджувальних робіт на котлах, мережах та водопідготовці; оргтехніку, основи економіки, основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з розрахунків та режимів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з розрахунків та режимів I категорії — не менше 2 років.
Інженер з розрахунків та режимів I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з розрахунків та режимів II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Інженер з розрахунків та режимів II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з розрахунків та режимів не менше 2 років.
Інженер з розрахунків та режимів: Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.