Завдання, обов’язки та повноваження. Здійснює загальне керівництво роботою відділу, розподіляє обов’язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу. Організовує виконання покладених на відділ завдань щодо забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної системи управління, впровадження нових інформаційних технологій з метою створення умов, спрямованих на підвищення ефективності роботи управління. Забезпечує виконання наказів (розпоряджень) ГоловКРУ та начальника управління з питань, віднесених до компетенцій відділу. Вирішує питання обслуговування комп’ютерної техніки та забезпечення діяльності системи електронного зв’язку управління, функціонування та цілісності баз даних.
Здійснює запобіжно-профілактичні заходи, спрямовані на усунення причин та умов, що можуть призвести до зловживань під час застосування електронно-обчислювальної техніки, постійний контроль за станом захищеності інформації в підрозділах управління. За рішенням керівництва управління може брати участь у ревізіях та перевірках за наявності в установах та організаціях автоматизованої системи бухгалтерського обліку та при виникненні питань, пов’язаних із застосуванням комп’ютерної техніки, а також у разі необхідності проводить інвентаризацію комп’ютерної техніки. Організовує проведення навчання працівників управління комп’ютерним технологіям. Вживає необхідних заходів щодо вдосконалення організації роботи відділу та підвищення кваліфікації підлеглих.
Вносить пропозиції керівництву управління щодо призначення на посади та звільнення з посад працівників відділу, їх преміювання, притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності, включення до кадрового резерву, переміщення по службі, проведення стажування, надання відпусток. Забезпечує дотримання працівниками відділу трудової та виконавської дисципліни, правил з охорони праці та протипожежної безпеки, збереження техніки та майна відділу. Організовує ведення діловодства у відділі, роботу з документами та матеріальними цінностями відповідно до чинного законодавства. Організовує в межах своїх повноважень роботу щодо забезпечення охорони державної, комерційної та службової таємниць у відділі. Забезпечує дотримання працівниками відділу законодавства України з питань державної служби та боротьби з корупцією.
Має право. У межах своєї компетенції давати працівникам відділу доручення, обов’язкові для виконання. Залучати фахівців інших структурних підрозділів управління до вирішення питань, пов’язаних з виконанням доручень керівництва управління щодо автоматизації обробки інформації стосовно діяльності підрозділів управління. Ознайомлюватися з порядком формування звітності про роботу управління, а також вивчати та аналізувати звіти, інші матеріали підрозділів управління з питань, що належать до компетенції відділу. Вносити на розгляд начальника управління пропозиції з питань вдосконалення та підвищення ефективності роботи відділу, а також щодо забезпечення необхідних умов праці.
Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, що стосуються державної служби та діяльності органів ДКРС; укази Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, розпорядчі документи Міністерства фінансів України та ГоловКРУ, інші нормативно-правові акти, інструктивні та методичні документи, що регулюють питання організації та здійснення державного фінансового контролю; основні засади державної правової політики у сфері інформаційних технологій; нормативні, інструктивні та методичні документи щодо статистичного обліку та звітності в органах ДКРС; порядок автоматизованої обробки інформації та формування необхідних інформаційних баз даних у системі органів ДКРС; умови експлуатації комп’ютерної техніки, застосування програмних та інших технічних засобів обробки інформації; технології розробки програмних засобів; порядок підготовки та внесення до відповідних органів проектів законодавчих та нормативних актів; практику застосування чинного законодавства; основи державного управління, економіки, фінансового та адміністративного права, управління персоналом та ринку праці; правила ділового етикету; форми та методи роботи із засобами масової інформації; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта за напрямами експлуатації та обслуговування засобів обчислювальної техніки за освітньо — кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом в органах ДКРС на посаді головного спеціаліста не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах у державній службі не менше 2 років, або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах діяльності не менше 3 років, або стаж роботи за фахом не менше 5 років. Періодичність підвищення кваліфікації — не менше 1 разу на 3 роки. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.