RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Начальник караулу (зміни, поста) навчально-пожежної частини

Начальник караулу (зміни, поста) навчально-пожежної частини

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво караулом (зміною) навчально-пожежної частини. Забезпечує чітку організацію несення караульної служби та бойову готовність до ліквідації пожеж, аварій, стихійних лих. Організовує та здійснює професійну підготовку особового складу, практичне навчання змінного складу під час проходження стажування. Готує методичні документи із службової підготовки особового складу. Керує виконанням робіт, покладених на особовий склад караулу згідно із спеціалізацією та напрямом оперативно-службової діяльності пожежної частини. Контролює дотримання особовим складом протипожежного режиму та вимог безпеки під час несення вартової (караульної) служби та виконання бойових завдань.

Здійснює контроль за утриманням у справному стані пожежної техніки, пожежно-технічного обладнання і спорядження, засобів зв’язку і сигналізації, джерел водопостачання, вживає термінових заходів щодо усунення виявлених несправностей та проведення ремонтних робіт. Контролює дотримання вимог до зовнішнього вигляду особового складу караулу. Веде службову документацію, стежить за її збереженням у відповідності із встановленим порядком. Організовує та керує діями особового складу під час ліквідації пожеж, аварій, стихійного лиха безпосередньо на місці події до прибуття старшого начальника. Оцінює обстановку за зовнішніми ознаками та даними розвідки, стежить за її зміною. Визначає вирішальний напрямок бойових дій, приймає відповідні рішення, віддає накази, розпорядження караулу. Забезпечує постійний зв’язок з частиною, періодично повідомляє керівництво про прийняті рішення та обстановку на пожежі.

Забезпечує надання першої медичної допомоги постраждалим. Несе відповідальність за організацію робіт із гасіння пожеж, збереження пожежної техніки. Забезпечує приведення у бойову готовність особового складу караулу та пожежної техніки, повідомляє на центральний пункт пожежного захисту про готовність до виїзду. Аналізує службову підготовку особового складу караулу, готує відповідні пропозиції щодо її поліпшення. Надає методичну та практичну допомогу викладачам під час проведення практичних занять з пожежно-стройової підготовки, газодимозахисної та пожежної тактики. Забезпечує проведення практичних занять з використанням пожежної техніки, пожежно-технічного обладнання та спорядження. Сприяє поліпшенню побутових умов особового складу караулу. Забезпечує контроль за дотриманням особовим складом правил безпеки праці у надзвичайних ситуаціях, під час навчань та інших робіт. Проводить індівідуально-виховну роботу серед особового складу караулу. Здійснює заходи щодо дотримання особовим складом караулу дисципліни.

Повинен знати. Законодавчо-нормативні акти України, інші нормативні та керівні документи, що регламентують організацію та проходження служби у підрозділах пожежної охорони; порядок організації та несення гарнізонної та караульної служби; порядок організації стажування курсантів; організацію професійної підготовки особового складу, форми та методи проведення занять; порядок забезпечення охорони праці у підрозділах пожежної охорони; обов’язки посадових осіб та осіб внутрішнього наряду караулу; порядок допуску сторонніх осіб до приміщень пожежної частини; дії особового складу караулу за сигналом “Тривога"; особливості організації служби у пожежних частинах, що охороняють об’єкти на договірних засадах; порядок перевірки караульної служби; закріплений район виїзду пожежної частини; тактико-технічні характеристики пожежних машин, пожежно-технічного озброєння (устаткування) та спеціального обладнання, якими оснащено підрозділ пожежної охорони, порядок і терміни їх обслуговування та випробування; тактичні можливості підрозділу, порядок взаємодії з іншими підрозділами під час гасіння пожеж; порядок ведення аварійно-рятувальних та інших спеціальних робіт; особливості організації та гасіння пожеж на різних об’єктах, у різних умовах та обставинах; будову та правила застосування засобів зв’язку, автоматичних установок пожежогасіння, охоронно-пожежної сигналізації; порядок ведення документації; організацію служби особового складу чергового караулу та обслуговування пожежної техніки та обладнання; порядок розміщення особового складу частини та вимоги до приміщень; будову, правила утримання та експлуатації джерел протипожежного водопостачання, особливості їх експлуатації у зимовий період; порядок проведення перевірки водопровідних мереж на водовіддачу; правила ведення радіообміну; будову, технічні характеристики апаратів захисту органів дихання та правила роботи в них; обов’язки особового складу підрозділів під час бойових дій; основи управління силами та засобами на пожежі; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; порядок надання першої медичної допомоги; загальні положення пожежно-профілактичної роботи.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, бакалавра. Стаж роботи за фахом у сфері цивільного захисту для спеціаліста — не менше 1 року, для бакалавра — не менше 2 років. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом.

Особисті вимоги. Придатність за станом здоров’я та результатами випробувального терміну до роботи з використанням засобів захисту організму людини та спорядження.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх