RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Начальник караулу (зміни, поста) оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Начальник караулу (зміни, поста) оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво діяльністю підрозділу. Забезпечує підтримання постійної бойової готовності караулу та дотримання розпорядку дня. Оцінює становище до прибуття старшого начальника, визначає головний напрямок дій особового складу караулу. Керує особовим складом караулу на всіх етапах бойових дій щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Здійснює навчання особового складу виконанню функціональних обов’язків в апаратах захисту, з технічними засобами зв’язку, реєстрації інформації. Контролює дотримання особовим складом караулу правил безпеки праці в аварійних ситуаціях, на заняттях, навчаннях тощо. У разі відсутності старшого начальника виконує його функції під час ліквідації надзвичайної ситуації.

Здійснює заходи щодо взаємодії з аварійними службами та службами життєзабезпечення. Забезпечує надання першої медичної допомоги потерпілим на пожежах. Забезпечує аналіз аварійного становища на закріплених об’єктах, стану роботи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій. Розробляє та впроваджує заходи щодо посилення несення служби у залежності від обставин, що склалися. Контролює якісне несення служби вартовими, дозорними та особами внутрішнього наряду чергової караулу; підтримання порядку у службових приміщеннях; носіння встановленого форменого одягу.

Здійснює на закріплених об’єктах профілактичні заходи щодо аварійно-рятувальних робіт. Забезпечує утримання та належну експлуатацію спеціальної техніки, аварійно-технічного обладнання, засобів зв’язку і сигналізації, їх облік, ремонт та своєчасне випробування. Контролює дотримання працівниками вимог керівних документів з питань службової діяльності. Сприяє підвищенню кваліфікації особового складу. Складає індивідуальні плани, плани-конспекти, інші навчально-методичні документи. Забезпечує правильну експлуатацію службових та побутових приміщень підрозділу, збереження документів у відповідності із чинним законодавством.

Повинен знати. Законодавчо-нормативні акти з питань, що стосуються напрямку діяльності підрозділу; закріплений за вартою район, розташування важливих і аварійнонебезпечних об’єктів, ступінь їх небезпеки, конструктивні особливості будівель і споруд, протипожежне водопостачання, проїзди і зв’язок у районі, що обслуговується; тактичні можливості варти, інших аварійно-рятувальних підрозділів і способи їх бойового використання; організацію ліквідації надзвичайних ситуацій; методи керівництва та управління силами і засобами аварійно-рятувальних підрозділів; тактико-технічні характеристики аварійно-рятувальної техніки; табельну належність спеціальної техніки, обладнання, спорядження і засобів зв’язку підрозділу; організацію та методи аварійно-профілактичної роботи; порядок складання, заповнення, ведення і контролю документів за формами обліку оперативно-службової діяльності; методику вивчення аварій та дій аварійно-рятувальних підрозділів; організацію служби караулів, розпорядок дня особового складу чергових змін; порядок дій у разі оголошення сигналів цивільної оборони, посилення несення служби і виникнення нештатних ситуацій.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра або неповна вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Стаж роботи у сфері охорони, несення варти: для бакалавра — не менше 1 року, для молодшого спеціаліста — не менше 2 років.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх