RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Професiонали в галузi медико-профiлактичної справи
  4. Лiкар-паразитолог

Лiкар-паразитолог

Завдання та обов’язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я, організацію санітарно-епідеміологічної служби. Бере участь в здійсненні заходів щодо запобігання, поширення і ліквідації паразитарних хвороб. Виявляє осередки паразитарних хвороб, проводить їх епідеміологічне обстеження, організовує роботу по їх оздоровленню. Здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за додержанням санітарно-гігієнічного, протиепідемічного режиму і виконанням заходів з профілактики паразитарних хвороб у медичних закладах, дитячих установах, на промислових підприємствах, очисних спорудах, підприємствах торгівлі, оздоровчих та учбових закладах на обслуговуваній території.

Бере участь в розгляді проектів будівництва об’єктів і оцінки ділянки забудови, виборі та влаштуванні систем водопостачання, гідроспоруд, каналізації та очистки. Планує роботу та проводить аналіз показників якості проведених заходів з профілактики та боротьби з паразитарними хворобами. Веде є лікарську документацію. Бере активну участь у поширенні гігієнічних знань та навиків серед населення. Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Повинен знати: чинне законодавство про охорону здоров’я та нормативні документи, що регламентують діяльність органів управління та закладів охорони здоров’я; основи права в медицині; організацію санітарно-епідеміологічної служби; права, обов’язки та відповідальність лікаря-паразитолога; взаємозв’язок в роботі санітарно-епідеміологічних установ з іншими закладами і відомствами при проведенні профілактичних та протиепідемічних заходів; основи загальної епідеміології, паразитології; основи медичної ентомології, принципи і методи боротьби з переносниками хвороб; сучасні методи санітарно-паразитологічних досліджень; організацію контролю за закладами, підприємствами щодо профілактики та боротьби з паразитарними хворобами; основи запобіжного державного санітарно-епідеміологічного нагляду; заходи з охорони навколишнього середовища від забруднення збудниками паразитарних хвороб; методи дезінвазії об’єктів; правила оформлення медичної документації; форми і методи санітарної освіти; передові інформаційні та Iнтернет технології; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи її аналізу та узагальнення.

Квалiфiкацiйнi вимоги Лікар-паразитолог вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Медико-профілактична справа. Проходження інтернатури за спеціальністю “Епідеміологія” з наступною спеціалізацією з “Паразитології”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.

Лікар-паразитолог I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Медико-профілактична справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Епідеміологія” з наступною спеціалізацією з “Паразитології”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.

Лікар-паразитолог II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Медико-профілактична справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Епідеміологія” з наступною спеціалізацією з “Паразитології”. Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.

Лікар-паразитолог: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки “Медицина”, спеціальністю “Медико-профілактична справа”. Проходження інтернатури за спеціальністю “Епідеміологія” з наступною спеціалізацією з “Паразитології”. Наявність сертифіката лікаря-спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх