RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Начальник окремого поста оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Начальник окремого поста оперативно-рятувальної служби цивільного захисту

Завдання та обов’язки. Організовує дії особового складу поста за сигналами цивільної оборони та керує його діями під час ліквідації надзвичайних ситуацій, проведення оперативно-рятувальних та інших спеціальних робіт з використанням спеціальної техніки та обладнання. Підтримує взаємодію з іншими службами під час ліквідації пожеж, аварій та стихійного лиха. Забезпечує підтримання постійної бойової готовності окремого поста, виконання планових заходів і розпорядку дня. Організовує та перевіряє несення караульної служби особовим складом окремого поста, утримання та обслуговування спеціальної техніки.

Складає плани та картки ліквідації надзвичайних ситуацій. Здійснює контроль за експлуатацією, технічним станом і випробуванням пожежної техніки, пожежно-технічного озброєння, засобів зв’язку, закріплених за підрозділом. Виконує роботи з технічного обслуговування спецавтомобілів та засобів зв’язку оперативно-рятувальної служби, користування апаратами захисту органів дихання і зору. Виконує нормативи з рятувально-стройової та фізичної підготовки. Розробляє та веде оперативно-службову та облікову документацію щодо несення служби, здійснення підготовки та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, готує звітні матеріали з цих питань.

Організовує розробку, коригування та відпрацювання оперативних документів. Аналізує стан службової підготовки підрозділу щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, планує заходи щодо її поліпшення. Організовує та здійснює службову підготовку та перепідготовку, контролює проходження стажування. Сприяє підвищенню кваліфікації особового складу підрозділу. Складає навчально-методичні документи з проведення тактичних занять. Організовує своєчасне забезпечення особового складу спеціальним одягом та спорядженням. Організовує надання першої медичної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях. Забезпечує контроль за дотриманням особовим складом правил безпеки праці у надзвичайних ситуаціях, під час навчань, занять та інших робіт. Проводить виховну роботу серед особового складу окремого поста.

Повинен знати. Основні положення законодавства України з питань цивільного захисту; накази, статути та інші нормативні та керівні документи, що регламентують питання організації роботи із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, експлуатації спеціальної техніки; чинні норми та правила цивільного захисту; нормативно-правові документи, що регламентують умови проходження служби в оперативно-рятувальних підрозділах; порядок організації гарнізонної та караульної служби; документацію гарнізону оперативно-рятувальної служби та караулу оперативно-рятувальної частини та порядок її ведення; порядок організації робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій на промислових об’єктах і в населених пунктах; методику складання та порядок використання планів і карток ліквідації надзвичайних ситуацій; дислокацію сил та засобів оперативно-рятувальної служби гарнізону та регіону, порядок їх залучення до ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха; дислокацію сил та засобів підрозділів відомчої, сільської (місцевої) оперативно-рятувальної служби на території району виїзду підрозділу, порядок їх залучення до ліквідації пожеж, наслідків аварій; правила та норми з охорони праці, техніки безпеки; організацію та порядок проведення всіх видів підготовки особового складу окремого поста оперативно-рятувальної служби, наставництва молодих працівників підрозділу; методику перевірки працездатності систем протипожежної автоматики, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання; будову, тактико-технічні характеристики, правила експлуатації та порядок обслуговування основної, спеціальної та комп’ютерної техніки і технічного обладнання; організацію діяльності газодимозахисної служби; будову, тактико-технічні характеристики, принципи роботи та обслуговування апаратів захисту органів дихання і зору; порядок дій за сигналами цивільної оборони і місця зосередження техніки та особового складу.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Стаж роботи на посаді начальника караулу не менше 2 років або стаж роботи за фахом у сфері цивільного захисту не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом.

Особисті вимоги. Придатність за станом здоров’я та результатами випробувального терміну до роботи з використанням засобів захисту організму людини та спорядження.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх