RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Начальник служби радіаційної та хімічної розвідки

Начальник служби радіаційної та хімічної розвідки

Завдання та обов’язки. Організовує та безпосередньо керує роботою та спеціальною підготовкою особового складу служби. Підтримує високу професійну готовність до проведення розвідки, хімічного захисту і спеціальної обробки. Забезпечує наявність науково обґрунтованої та достовірної інформації щодо радіаційного та хімічного стану досліджуваних об’єктів. Оцінює становище та визначає заходи безпеки особового складу, а також контролює їх дотримання у районі проведення аварійно-рятувальних робіт. Створює умови для технічно правильного збереження у справному стані техніки, приладів, спорядження, засобів захисту та іншого майна служби радіаційної та хімічної розвідки.

Організовує та здійснює радіаційний і хімічний контроль у місцях дислокації, визначає заходи щодо проведення дезактивації, дегазації техніки, обладнання, майна та санітарної обробки особового складу. Забезпечує та контролює бойову готовність структурних підрозділів служби до проведення розвідки, хімзахисту, спецобробки. Проводить навчання і перевіряє теоретичні знання та практичні навички особового складу під час аварійно-рятувальних робіт, використання приладів індивідуального дозиметричного контролю, хімзахисту і спецобробки. Здійснює контроль за дотриманням підлеглими правил техніки безпеки під час роботи з приладами, контрольними джерелами радіоактивного випромінювання, хімічними реактивами, засобами захисту.

Знайомить з вимогами нормативних документів, необхідних для виконання службових обов’язків, довідковою та методичною літературою з радіаційної та хімічної безпеки, характерними конструктивними та технологічними особливостями хімічних виробництв, ядерних та радіаційних об’єктів, вітчизняним та світовим досвідом ліквідації аварій та катастроф на таких об’єктах. Організовує і проводить заняття з протирадіаційної та протихімічної підготовки з особовим складом оперативно-рятувальних служб та населенням. Контролює ведення оперативної та облікової документації, перевіряє документацію з обліку доз радіоактивного опромінення особового складу.

Проводить аналіз бойової роботи відділення радіаційної та хімічної розвідки та контрольного посту газодимозахисної служби. Особисто контролює проведення розвідки, дозиметричного контролю, спецобробки у складному радіаційному, хімічному та інженерному становищі. Контролює дотримання працівниками правил і норм охорони праці, трудової дисципліни, правил внутрішнього службового розпорядку, проводить виховну роботу в колективі. Взаємодіє зі службами радіаційної та хімічної розвідки об’єктів, формуваннями протипожежної служби цивільної оборони в районі проведення аварійно-рятувальних робіт.

Повинен знати. Конституцію України ; Цивільний кодекс України ; Укази Президента України, постанови та розпорядження Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інші законодавчі та нормативно-правові акти України про цивільний захист населення і територій; вимоги настанов, положень, наказів, інструкцій, що регламентують організацію, проходження і несення служби в підрозділах радіаційної та хімічної розвідки; правила охорони праці під час проходження і несення служби та радіаційної та хімічної розвідки; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, спеціального спорядження та обладнання, якими оснащено підрозділ радіаційної та хімічної розвідки; технології проведення радіаційної та хімічної розвідки згідно з її характеристиками та класифікацією; правила застосування засобів зв’язку, аварійно-технічного обладнання, експлуатації установок пінного, порошкового та інших способів гасіння; засоби та умови протипожежного водопостачання; сигнали цивільної оборони та дії, які вони приписують; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; відомості про аварійно-профілактичну роботу, її завдання, особливості перевірки протиаварійного стану об’єктів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом. Досвід роботи у підрозділах радіаційної та хімічної розвідки не менше 2 років.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх