RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Професіонали
  4. Інженер з техногенно-екологічної безпеки

Інженер з техногенно-екологічної безпеки

Завдання та обов’язки. Організовує та здійснює виконання заходів, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру. Забезпечує виконання громадянами, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, іноземними юридичними та фізичними особами вимог щодо здійснення передбачених законодавством заходів у сфері цивільного захисту. Контролює додержання підприємствами, установами, організаціями різних форм власності вимог державних стандартів, норм, правил у сфері цивільного захисту під час проектування, будівництва, реконструкції, технічного переоснащення та експлуатації будівель, споруд та інших об’єктів.

Розробляє заходи щодо профілактики виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Бере участь у з’ясуванні причин їх появи та характеру дії. Вживає заходів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб та працівників підприємств, установ, організацій, громадян, винних у порушенні правил технічної та екологічної безпеки, а також у разі невиконання розпоряджень (приписів), постанов органів державного нагляду за станом техногенної та екологічної безпеки, використання засобів техногенної та екологічної безпеки не за призначенням.

Припиняє або забороняє роботу підприємств та окремих виробництв, експлуатацію будівель, споруд, випуск та реалізацію екологічнонебезпечної продукції, неякісних систем і засобів захисту людей. Проводить експертизу та перевірку проектної та іншої документації, стан потенційно-небезпечних об’єктів, відповідність їх нормативним положенням з екологічної та техногенної безпеки. Дає дозвіл на введення в експлуатацію нових і реконструйованих об’єктів виробничого та іншого призначення, впровадження нових технологій, передавання у виробництво нових зразків екологічно безпечної продукції.

Повинен знати. Законодавчо-нормативні акти України з питань техногенно-екологічної безпеки, інші нормативно-правові акти, що регламентують діяльність органу державного нагляду у сфері екологічної безпеки; правила охорони праці щодо вимог техногенно-екологічної безпеки; технічні характеристики екологічно безпечних матеріалів, спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено оперативно-рятувальні підрозділи; технологію ліквідації аварій згідно з їх характеристиками; вимоги до установок сигналізації; правила та норми охорони праці та екологічної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги.

Провідний інженер з техногенно-екологічної безпеки: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера I категорії: для магістра — не менше 3 років; для спеціаліста — не менше 5 років.

Інженер з техногенно-екологічної безпеки I категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи на посаді інженера II категорії не менше 3 років.

Інженер з техногенно-екологічної безпеки II категорії: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста стаж роботи на посаді інженера не менше 2 років.

Інженер з техногенно-екологічної безпеки: повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх