RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Професіонали
  4. Фахівець (головний, провідний) із забезпечення оперативно-рятувальних служб цивільного захисту

Фахівець (головний, провідний) із забезпечення оперативно-рятувальних служб цивільного захисту

Завдання та обов’язки. Забезпечує вирішення питань, спрямованих на підвищення рівня розвитку сфери управління цивільним захистом. Готує відповідні проекти рішень щодо поточних завдань у закріпленому за ним напрямі діяльності. Збирає, узагальнює та аналізує інформацію з питань діяльності та розвитку галузі, готує керівництву відповідні пропозиції. Бере участь у розробленні проектів законодавчих і нормативних актів. Здійснює реалізацію та забезпечує виконання прийнятих законодавчих і нормативних актів, державних програм, що стосуються компетенції відповідного підрозділу. Аналізує практику правового регулювання відносин у сфері цивільного захисту та розробляє пропозиції щодо вдосконалення правового поля з цих питань.

Аналізує та узагальнює відповідний досвід з метою використання при вирішенні питань підвищення ефективності роботи галузі. Аналізує стан та кількість оснащення у аварійно-рятувальних формуваннях, подає пропозиції щодо його перерозподілу між підрозділами та службами. Веде контроль за наявністю в формуваннях аварійно-рятувального оснащення та матеріалів оперативного призначення, що закуповуються централізовано, здійснювати відповідні розрахунки щодо їх розподілу між підрозділами. На підставі даних з регіональних штабів готує річний звіт щодо наявності аварійно-рятувального оснащення і матеріалів оперативного призначення в оперативно-рятувальних формуваннях, підрозділах та службах. Здійснює контроль за функціонуванням оперативно-рятувальних служб цивільного захисту, їх підрозділів. Готує проекти табелів оснащення служби та здійснює їх коригування.

Приймає участь у плануванні роботи підрозділу на тиждень, місяць, рік. Розробляє необхідні документи та розрахунки щодо організації та контролю виконання заходів, спрямованих на підтримку у постійній готовності до дій за призначенням оперативно-рятувальних формувань. Аналізує хід та доповідає начальнику підрозділу про стан справ щодо виконання покладених на оперативно-рятувальне формування завдань. Організовує проведення показових інструкторсько-методичних занять з працівниками оперативно-рятувальних підрозділів. Приймає участь у підготовці командно-штабних навчань з особовим складом оперативно-рятувальних формувань МНС України. Готує пропозиції щодо застосування оперативно-рятувальних формувань до дій за призначенням та виконує всі необхідні для цього розрахунки, відпрацьовує всі пов’язані з цим документи.

На підставі рішень керівництва МНС України доводить задачі до оперативно-рятувальних формувань та всі пов’язані з цим документи. За відсутністю заступника начальника підрозділу виконує його обов’язки. Бере участь у планових та позапланових перевірках діяльності оперативно-рятувальних формувань, підрозділів та служб; нарадах, семінарах та заняттях з командним складом оперативно-рятувальних формувань; розробці необхідної оперативної документації для здійснення чергування керівного складу аварійно-рятувальної служби; підготовці робочих місць у пунктах управління МНС України для оперативної групи служби; уточненні структури, дислокації, диспозиції виїздів на аварії підрозділів служби у зв’язку з можливим перерозподілом сил та засобів на випадок припинення діяльності деяких пунктів нагляду, що обслуговуються; зборі інформації про стан підпорядкованих формувань стосовно готовності їх до дій за призначенням; відпрацюванні відповідних документів щодо нарощування зусиль підрозділів служби з ліквідації наслідків складних та тривалих надзвичайних ситуацій.

Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, що стосуються внутрішньої (спеціальної) служби в діяльності відповідного органу виконавчої влади; Укази Президента України; постанови та розпорядження Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України; інші нормативно-правові акти, що регулюють розвиток сфери цивільного захисту; плани реагування на надзвичайні ситуації та плани взаємодії сил служби з підрозділами інших міністерств і відомств; щодобовий склад і стан сил оперативно-рятувальних підрозділів; правила користування відповідними керівними оперативними документами на випадок залучення оперативно-рятувальних формувань до ліквідації надзвичайних ситуацій різноманітного рівня; нові науково-технічні розробки та зразки засобів рятування і захисту вітчизняних та зарубіжних виробників, порядок надання рекомендації з їх придбання та подальшого використання; порядок підготовки та внесення проектів законодавчих та нормативних актів; основи державного управління, економіки, фінансів, ринку праці, права та політології; правила ділового етикету, діловодства; правила та норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Післядипломна освіта у сфері управління цивільним захистом. Стаж роботи у сфері цивільного захисту не менше 2 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх