RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Фахівці
  4. Диспетчер пожежного зв’язку

Диспетчер пожежного зв’язку

Завдання та обов’язки. Здійснює оперативне регулювання роботи взаємопов’язаних структурних підрозділів оперативно-рятувальної служби. Приймає, реєструє, обробляє та аналізує повідомлення про пожежі, аварії, стихійні лиха. Контролює своєчасний виїзд пожежного підрозділу та підрозділу аварійної служби на об’єкти. Передає розпорядження про використання оптимальної кількості пожежної техніки та її виїзд до місць викликів. Збирає, обробляє, коригує та накопичує оперативну інформацію про пожежну обстановку, її зміни та ускладнення.

Веде облік особового складу і пожежної техніки, що входить до бойових розрахунків, на пожежі, залишається у резерві під час ліквідації наслідків аварії, стихійного лиха. Проводить обмін інформацією з пунктами зв’язку інших підрозділів оперативно-рятувальної служби. Забезпечує дотримання правил експлуатації технічних засобів оперативного зв’язку та інформування, справність безпосередніх зв’язків із пожежними частинами, службами взаємодії. Вживає заходів, у разі необхідності, щодо введення в дію резервного диспетчерського обладнання та каналів зв’язку.

Повинен знати. Законодавчі та нормативно-правові акти України про пожежну охорону, вимоги Статуту служби пожежної охорони, Бойового статуту пожежної охорони; положення, накази, інструкції та інші документи, що регламентують організацію, проходження і несення служби в підрозділах пожежної охорони; тактику гасіння пожеж; Правила пожежної безпеки в Україні; оперативно-тактичну характеристику зони виїзду, важливі та пожежонебезпечні об’єкти; мережу протипожежного водопостачання; тактико-технічні характеристики засобів зв’язку, сигнальної та обчислювальної техніки; дислокацію пожежної техніки та її оперативно-тактичні можливості; технологію роботи автоматизованої системи зв’язку та оперативного управління пожежною охороною; порядок виконання оперативних завдань; форми вхідних і вихідних диспетчерських документів, оперативно-службові документи загону, порядок їх заповнення та використання; правила охорони праці під час роботи із засобами зв’язку та обчислювальною технікою; порядок і зміст дій після надходження сигналів цивільної оборони, отримання повідомлень про пожежі чи аварії на особливо важливих об’єктах.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного професіонального спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Стаж роботи за фахом у сфері цивільного захисту не менше 1 року. Спеціальна навчально-курсова підготовка.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх