RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Фахівці
  4. Інструктор з радіаційної та хімічної розвідки

Інструктор з радіаційної та хімічної розвідки

Завдання та обов’язки. Організовує роботу відділення фахівців радіаційної та хімічної розвідки. Проводить практичні навчання та спеціальні тренування особового складу відділення та всього аварійно-рятувального підрозділу щодо конкретних дій в зоні радіаційного та техногенного зараження місцевості, з правильного використання захисної техніки, аварійно-рятувального устаткування та індивідуальних засобів захисту. Керує виконанням особовим складом відділення індивідуальних та групових завдань розвідки в зоні радіаційного та техногенного зараження.

Очолює роботу відділення радіохімічної розвідки при виконанні бойових та учбових завдань. Володіє та професійно використовує в роботі спеціальну техніку, устаткування, прилади та апаратуру радіаційної і хімічної розвідки, дозиметричного і газоаналітичного контролю та спостереження, навігаційну апаратуру, засоби індивідуального захисту, спецобробки, зв’язку та переговорні пристрої. Орієнтується на місцевості в будь-яких ситуаціях. Здійснює технічне обслуговування приладів, апаратури, засобів індивідуального захисту, спецобробки та устаткування.

Доповідає інженеру радіохімічної розвідки про всі випадки несправності технічних засобів. Організовує і проводить санітарну обробку особового складу, дегазацію обмундирування, обладнання і техніки. Здійснює першочергові аварійно-рятувальні роботи, локалізацію та ліквідацію джерел радіоактивного та хімічного зараження, гасіння пожеж на зараженій території. Надає першу медичну допомогу потерпілим. Бере участь в проведенні занять з особовим складом з радіаційної та хімічної підготовки. Забезпечує комплектність і збереження спецобладнання, приладів, засобів індивідуального захисту.

Повинен знати: Конституцію України ; законодавчі та нормативні акти з питань цивільного захисту; положення, накази, інструкції та інші документи, що регламентують організацію, проходження і несення служби в аварійно-рятувальних підрозділах МНС України; правила та норми охорони праці; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, спорядження та спеціального устаткування, яке використовується під час аварійно-рятувальних робіт; технології проведення радіаційної та хімічної розвідки, види техногенних аварій і катастроф за їх характеристиками та класифікаціями; бойові задачі і можливості відділення радіохімічної розвідки; основні види, властивості, джерела і вражаючі фактори радіоактивних випромінювань та сильнодіючих отруйних речовин; технічні характеристики, будову, принципи дії і правила роботи з наявними приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і газоаналітичного контролю, засобами індивідуального захисту і спецобробки; особисті правила роботи у зонах зараження радіоактивними та отруйними речовинами при проведені аварійно-рятувальних робіт в умовах аварій, катастроф, стихійних лих, пожеж; правила техніки безпеки при роботі з наявними приладами та заходи радіаційної та хімічної безпеки при виконанні аварійно-рятувальних робіт. Правила застосування засобів зв’язку, аварійно-технічного обладнання; його експлуатації; сигнали цивільної оборони і дії, які вони приписують; порядок та засоби надання першої медичної допомоги.

Кваліфікаційні вимоги. Старший інструктор радіаційної та хімічної розвідки: Неповна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста та спеціальна навчально-курсова підготовка. Стаж роботи на посаді інспектора радіаційної та хімічної розвідки не менше 1 року. Інструктор радіаційної та хімічної розвідки: Неповна вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Стаж роботи за професією дозиметриста не менше 2 років.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх