Завдання та обов’язки. Здійснює організаційно-технологічне керівництво з догляду за рослинним покривом аеродрому в стані, необхідному для виконання робочих польотів. Організовує роботу з обробітку ґрунту, забезпечує посівним матеріалом, добривами, засобами захисту рослин від хвороб та шкідників. Визначає оптимальні терміни сівби, проведення агрономічних заходів з догляду за посівами. Здійснює своєчасне скошування травостою з метою отримання високоякісного трав’яного покриву аеродрому. Розроблює та здійснює заходи з інтенсифікації робіт з обслуговування аеродромного поля, ефективного використання основних засобів, трудових і матеріальних ресурсів, упровадження досягнень науки і передового досвіду з метою підвищення якості аеродромного поля, продуктивності праці обслуговуючого персоналу, виконання на цій основі планів роботи аеродрому з обслуговування всіх господарств регіону із захисту рослин від хвороб та шкідників і внесення мінеральних добрив. Організовує заготівлю насіння трав, використання скошеної зеленої маси. Веде агрономічну документацію. Бере участь в атестації і раціоналізації робочих місць. Контролює додержання правил і норм охорони праці; виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Повинен знати: закони, постанови, накази, розпорядження, рішення та інші нормативно-правові акти органів державної влади і місцевого самоврядування з питань виробничої діяльності; землеробство, агротехніку та технологію вирощування злакових культур, їх біологічні особливості; основи захисту рослин та системи добрив; методи збереження та підвищення родючості ґрунтів; чинні положення про оплату праці, організацію, нормування; досягнення науки і передового досвіду в галузі рослинництва; основи ринкової економіки, організації виробництва та управління, основи трудового та земельного законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний агроном аеродрому: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією агронома аеродрому I категорії — не менше 2 років.
Агроном аеродрому I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією агронома аеродрому II категорії — не менше 2 років.
Агроном аеродрому II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією агронома аеродрому — не менше 2 років.
Агроном аеродрому: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.