6-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес одержання нітрофоски та координує роботу підлеглого персоналу. Контролює показники технологічного режиму на всіх відділеннях виробництва: розкладання, змішування, амонізації, сушіння, ґранулювання, охолодження, розсіву, подрібнення, упакування та відвантаження готового продукту, вміст вологи та основної речовини у продукті, витрат сировини, електроенергії; подавання пари, води, азотної кислоти, апатиту, фосфорної та сірчаної кислот, аміаку та хлористого калію; тиску, температури та інших показників процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, за результатами аналізів та візуального спостереження. Розраховує співвідношення азотної кислоти і апатиту, сірчаної кислоти і аміаку. Веде записи у виробничому журналі. Керує пуском, зупинкою та підготовкою до ремонту устаткування відділень виробництва нітрофоски: шнеків-змішувачів, дозаторів, транспортерів, реакторів амонізації, мішалок, реакторів, сушильних та охолоджувальних барабанів, топок, грохотів, шнеків-ґрануляторів та іншого устаткування. Стежить за їх роботою. Контролює ремонт устаткування. Перевіряє стан устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики та комунікацій. Виконує простий ремонт устаткування.
Повинен знати: технологічну схему виробництва нітрофоски; правила регулювання процесу; будову устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики та схему сигналізації і блокувань; технологічні властивості нітрофоски, азотної та сірчаної кислот, аміаку; методику проведення розрахунків, державні стандарти на готовий продукт.
Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 5 розряду - не менше 1 року.