4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес одержання сульфату амонію на установці продуктивністю до 150 тис.т на рік. Контролює та регулює температуру, тиск, концентрацію розчину, подавання солі в центрифугу, пари, повітря, рівні лугів та інші показники технологічного режиму за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів, які провадяться. Стежить за роботою обладнання всієї установки. Готує обладнання установки до пуску та зупинки. Готує до ремонту, контролює ремонт та виконує простий ремонт обладнання. Керує підлеглими робітниками.
Повинен знати: технологічну схему процесу одержання сульфату амонію; правила регулювання процесу; будову устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості сировини та готового продукту; фізико-хімічні основи.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Перепідготовка та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес одержання сульфату амонію методом нейтралізації або вакуум-кристалізації слабких розчинів сульфату амонію з відходів виробництва капролактаму на установці продуктивністю до 150 тис.т на рік або веде технологічний процес одержання сульфату амонію методом випаровування і кристалізації слабких розчинів сульфату амонію з відходів виробництва капролактаму на установці продуктивністю 150 тис.т на рік. Контролює та координує роботу підлеглого персоналу. Контролює та регулює температуру, тиск, концентрацію розчину, ступінь заповнення випарних апаратів; інтенсивність упарювання, кількість упарених лугів, подавання солі у центрифуги, пари, повітря і розчину сирого продукту, рівні лугів за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та візуального спостереження. Вивантажує готовий продукт. Веде записи у виробничому журналі. Керує пуском та зупинкою випарних апаратів, центрифуг, сушарок різних систем, насосів, транспортерів та іншого устаткування, яке обслуговується. Стежить за їх роботою. Готує до ремонту та контролює ремонт устаткування. Перевіряє стан устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та комунікацій. Виконує простий ремонт устаткування.
Повинен знати: технологічну схему процесу одержання сульфату амонію; правила регулювання процесу; кінематичні схеми устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів, схеми арматури та комунікацій; технологічні властивості сировини та готового продукту; технічні вимоги до готової продукції.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виробництва сульфату амонію 4 розряду - не менше 1 року.