4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде окремі операції технологічного процесу виділення фтористого бору відповідно до робочої інструкції. Приймає олеум, завантажує в ємкості, зважує та подає в реактор. Завантажує борний ангідрид, тетрафторборат калію в реактор. Здійснює нагрівання та виділення фтористого бору. Осушує та відкачує у відділення полімеризації реакційну масу, що виділена з реактора, та нейтралізує її. Зливає відпрацьований луг. Готує стабілізатор. Регулює процес дозування, температуру за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та за результатами хімічних аналізів. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Веде облік витрат сировини та одержаної продукції. Записує показники у виробничий журнал. Відбирає проби.
Повинен знати: технологічну схему процесу виділення фтористого бору; принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості олеуму, борного ангідриду, тетрафторборату калію, фтористого бору, лугу; правила регулювання технологічного процесу; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес виділення фтористого бору відповідно до робочої інструкції. Стежить за роботою і станом всього устаткування з одержання фтористого бору. Контролює дотримання технологічного регламенту, приготування розчину борного ангідриду в сірчаній кислоті, осушування, нейтралізацію реакційної маси, вихід та кількість продукту за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та за результатами хімічних аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх, усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Здійснює пуск та зупинку реакторів та іншого устаткування, яке обслуговується. Розраховує дозовані компоненти. Керує підлеглими робітниками.
Повинен знати: технологічний процес і схему дільниці виділення фтористого бору; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості олеуму, борного ангідриду, тетрафторборату калію, фтористого бору, лугу; суть і правила регулювання технологічного процесу.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виділення фтористого бору 4 розряду - не менше 1 року.