4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде окремі операції технологічного процесу одержання каніфольного емульгатора відповідно до робочої інструкції. Приймає розплавлену каніфоль, фільтрує, підігріває, здійснює диспропорціонування та передавання каніфолі на омилення. Регулює температуру, тиск, рівні в реакторах, зливання каніфолі за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та за результатами хімічних аналізів. Усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Обслуговує насоси, фільтри, підігрівники, реактори та інше устаткування на робочому місці. Відбирає проби. Веде облік одержаного каніфольного емульгатора. Записує показники у виробничому журналі.
Повинен знати: технологічну схему одержання каніфольного емульгатора; принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості каніфолі, каталізатора; основні правила регулювання процесу; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес одержання каніфольного емульгатора відповідно до робочої інструкції. Стежить за роботою і станом всього устаткування дільниці одержання каніфольного емульгатора. Контролює дотримання технологічного регламенту підготовки каніфолі, плавлення, диспропорціонування, омилення, циркуляцію органічного теплоносія, вихід та якість каніфольного емульгатора за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики та за результатами хімічних аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх, усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Здійснює пуск та зупинку дробарок, транспортерів, елеваторів, плавителів, реакторів диспропорціонування, омилювачів, котлів органічного теплоносія та іншого устаткування. Керує підлеглими робітниками. Провадить контрольні аналізи.
Повинен знати: технологічний процес одержання каніфольного емульгатора; будову та принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики; фізико-хімічні властивості каніфольного емульгатора, органічного теплоносія; технологічний режим; правила регулювання процесу; методику проведення аналізів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника диспропорціонування 4 розряду - не менше 1 року.