RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Дояр

Дояр

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Проводить ручне доїння корів з продуктивністю до 3,5 тис. кг молока на рік. Здійснює ручне доїння кобил, овець та кіз. Масажує і підмиває вим’я та виконує інші операції, які впливають на швидкість і повність молоковіддачі та чистоту молока. Виконує ветеринарно-санітарні роботи з догляду за вим’ям. Підготовляє та роздає корми. Чистить тварин, стійла та годівниці. Миє і чистить молочний посуд. Виконує заходи з поліпшення утримання тварин, годівлі збалансованими за поживними речовинами кормами з метою підвищення молочної продуктивності тварин, одержання молока високої якості та збільшення виходу телят. Виявляє тварин в охоті та підготовляє їх до штучного осіменіння або парування. Переводить глибокостільних корів та нетелей у визначені строки до родильного відділення. Допомагає ветеринарним працівникам вживати профілактичних заходів щодо запобігання захворюванням тварин. Лікує їх та проводить штучне осіменіння. Здійснює первинну обробку молока. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: правила доїння, годівлі, напування та утримання тварин; методи підвищення молочної продуктивності тварин; комплекс заходів, що забезпечують одержання чистого молока; ознаки збудження у тварин; раціони, норми годівлі та порядок згодовування кормів; потребу корів у протеїні, вітамінах та мінеральних речовинах; правила догляду за вим’ям та найчастіші його захворювання; ознаки бруцельозу, ящура та інших захворювань; ознаки тільності та наближення родів тварин; терміни і методи запускання тварин та підготовки їх до отелення, вижереблення, окоту; правила надання першої допомоги тваринам, що захворіли; знання про деякі лікарські й дезінфікуючі засоби та їх застосування; техніку штучного осіменіння та правила підготовки маток до нього; витрати, з яких складається собівартість молока, та шляхи їх зниження; правила первинної обробки молока; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

- у разі ручного доїння корів з продуктивністю понад 3,5 тис. кг молока на рік та в ізоляторі.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дояра 4 розряду — не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов’язки. Проводить доїння корів вручну в родильному відділенні. Годує тварин і виконує всі роботи з догляду за ними. Роздоює первісток. Застосовує методи роздоювання корів та первісток, які дають змогу підвищити їх молочну продуктивність. Здійснює ветеринарну обробку новонароджених телят. Надає допомогу тваринам під час отелення. Виконує роботи із забезпечення чистоти родильного відділення. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: основи анатомії та фізіології тварин; будову вим’я; фізіологію молокоутворення та молоковіддачі; ознаки наближення отелення та правила приймання новонароджених телят та їх ветеринарної обробки; правила годівлі худоби, догляду за нею в перший період після отелення; методи роздоювання корів та первісток і підвищення їх молочної продуктивності; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією дояра 5 розряду — не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх