RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Головний інженер (експлуатаційні водогосподарські організації)

Головний інженер (експлуатаційні водогосподарські організації)

Завдання та обов’язки. Визначає технічну політику, перспективи розвитку експлуатаційної організації і шляхи реалізації комплексних програм з усіх напрямів удосконалення, реструктуризації, реконструкції і технічного переоснащення меліоративних фондів. Забезпечує постійне підвищення технічного рівня експлуатації меліоративних систем і ефективності меліорованих земель, належну якість виконання ремонтно-експлуатаційних робіт, надійність і довговічність роботи меліоративних систем і споруд. Сприяє здійсненню єдиної технічної політики з розвитку меліорації і водного господарства в зоні діяльності управління. Координує діяльність усіх виробничих підрозділів з питань технічного вдосконалення меліоративних систем, використання водних ресурсів, сільськогосподарського водопостачання, розвитку і вдосконалення форм організації служби експлуатації.

Сприяє розробленню, розглядає і затверджує плани та заходи щодо упровадження нової техніки і технології, забезпечує своєчасну і якісну підготовку виробництва, технічну експлуатацію і ремонт устаткування. Здійснює керівництво і контроль за формуванням і виконанням планів ремонтно-експлуатаційних робіт, планів водокористування, завдань з підготовки систем до вегетаційного сезону, регулювання водного режиму на осушених землях, сприяє поліпшенню меліоративного стану зрошуваних і осушених земель і забезпечує їх виконання разом з іншими власниками меліоративних фондів. Бере участь у роботі з паспортизації та інвентаризації меліоративних систем, водогосподарських споруд, систем сільгоспводопостачання. Керує проведенням робіт з упровадження автоматизованих систем керування технологічними процесами виробничо-господарської діяльності, експлуатаційної організації на меліоративних системах.

Розглядає, координує і бере участь у роботі гідрогеолого-меліоративної служби з проведення спостережень на зрошуваних і осушуваних землях, складання матеріалів з меліоративного стану земель, що обслуговуються управлінням, і технічного стану меліоративних систем. Керує складанням і поданням до відповідних органів звітності з питань, що стосуються діяльності управління. Розглядає і погоджує плани водокористування, регулювання водного режиму, подавання води сільським населеним пунктам, заходи з обліку і боротьби з втратами води, підвищення коефіцієнта корисної дії меліоративних систем і ефективного використання води, що забирається із джерел зрошення. Керує розробленням заходів щодо запобігання шкідливому впливу виробництва на довкілля, бережливого використання природних ресурсів. Сприяє скороченню матеріальних, фінансових і трудових витрат, раціональному використанню виробничих фондів і всіх видів ресурсів.

Здійснює контроль за додержанням проектної і технологічної дисципліни, правил і норм охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки, вимог органів Державного нагляду за охороною праці. Координує роботу з питань винахідницької діяльності, стандартизації, нормування праці, метрологічного забезпечення, механоенергетичного обслуговування виробництва. Забезпечує постійне вдосконалення підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, контролює стан трудової і виробничої дисципліни в підпорядкованих підрозділах. Організовує проведення атестації та раціоналізації робочих місць за умовами праці.

Повинен знати: закони, постанови, укази, розпорядження та інші нормативно-правові акти органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, якими регулюється виробнича діяльність експлуатаційної організації; профіль, спеціалізацію та особливості структури управління; перспективи технічного, економічного та соціального розвитку галузі і експлуатаційної організації; технологію ремонтно-експлуатаційних робіт; порядок розроблення і затвердження планів виробничо-господарської діяльності, укладання і виконання господарських договорів; менеджмент, маркетинг, економіку, організацію виробництва, праці та управління; правила і норми технічної експлуатації меліоративних систем, охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня — не менше 5 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх