Завдання та обов’язки. Забезпечує надійну технічну експлуатацію і безперебійну роботу електричного та гідромеханічного устаткування, споруд насосної станції (групи насосних станцій), своєчасну подачу води згідно з планами водокористування та графіком; складає дефектні відомості, описи ремонтних робіт, бере участь у розробленні і здійсненні планів робіт з технічного обслуговування насосної станції, планово-запобіжного, поточного та капітального ремонту, проведення профілактичних випробувань і налагоджувальних робіт електротехнічного та гідромеханічного устаткування, видає допуски на проведення цих робіт.
Забезпечує складання та реалізацію заявок, розрахунків на придбання обладнання, приладів, запасних частин, матеріалів, необхідних для технічного обслуговування та ремонту. Забезпечує виконання машиністами ресурсозберігаючих режимів роботи насосних станцій, розробляє заходи щодо економії електроенергії, дотримання лімітів, упровадження засобів водообліку, підвищення ефективності використання насосно-силового обладнання і паливно-енергетичних ресурсів. Здійснює контроль за дотриманням правил технічної експлуатації, охорони праці, протипожежного захисту, організовує і проводить заняття з вивчення професійних і експлуатаційних інструкцій, бере безпосередню участь у підвищенні професійної підготовки машиністів насосної станції, у кваліфікаційних комісіях із перевірки знань персоналу насосної станції правил і норм охорони праці, технічної експлуатації енергетичного устаткування і пристроїв автоматики, проводить з персоналом протиаварійні і протипожежні тренування.
Бере участь у розробленні пропозицій щодо реконструкції та технічного переобладнання насосних станцій, у роботі комісії з приймання в експлуатацію побудованих і відремонтованих об’єктів насосної станції, оформляє документи на списання з балансу організації спрацьованого і того, що відпрацювало амортизаційний термін обладнання насосної станції, видає допуски на проведення цих робіт. Контролює дотримання персоналом насосної станції трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку. Подає пропозиції керівництву щодо заохочення працівників насосних станцій або накладання на них дисциплінарного стягнення.
Повинен знати: Закони України “Про охорону праці” ; “Про пожежну безпеку” ; керівництво з експлуатації насосних станцій, правила експлуатації насосних станцій; систему технічного обслуговування та ремонту енергетичного устаткування; Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів ; Правила будови і безпечної експлуатації посудин, які працюють під тиском, Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідйомних машин і механізмів; конструктивні особливості, технічні характеристики, режими роботи електричного і механічного устаткування; порядок складання паспортів на обладнання, інструкцій з експлуатації, обслуговування і ремонту обладнання, дефектних відомостей, специфікацій та іншої технічної документації; основи трудового законодавства; системи оплати і стимулювання праці, основи економіки.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер станції насосної (групи станцій): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера станції насосної (групи станцій) I категорії — не менше 2 років.
Інженер станції насосної (групи станцій) I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією інженера станції насосної (групи станцій) II категорії — не менше 2 років.
Інженер станції насосної (групи станцій) II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера станції насосної (групи станцій) — не менше 2 років.
Інженер станції насосної (групи станцій): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) — без вимог до стажу роботи.