Завдання та обов’язки. Забезпечує утримання в технічно справному стані закріпленої за ним зрошувальної і осушувальної мережі, гідротехнічних споруд, берегозакріплювальних та регулюючих споруд на гірських річках, захисних дамбах тощо; веде нагляд за їх технічним станом і здійснює охорону від пошкоджень. Відповідно до нормованих завдань виконує роботи з технічного обслуговування гідротехнічних споруд, закритої і відкритої меліоративної мережі: (проводить ремонт бетонних і залізобетонних конструкцій, гідроізоляції, здійснює ревізію та ремонт запірно-регулювальної арматури на закритих трубопроводах, здійснює розчищення каналів від деревної та чагарникової рослинності, скошування трав’яної рослинності на укосах і бермах каналів, біля гідротехнічних споруд).
Упроваджує засоби малої механізації (кущорізи, бензопили тощо). Бере участь в облаштуванні меліоративних систем і водогосподарських об’єктів інженерними знаками, схемами, інформаційними написами та маркуванні. Готує закріплені за ним споруди до пропуску паводків та повеней, бере участь у чергуванні під час проходження паводків. Систематично проводить огляд закріплених за ним споруд, своєчасно вживає заходів до усунення виявлених пошкоджень, веде журнал обліку виконаної роботи. Здійснює заготівлю аварійних запасів місцевих матеріалів. У випадку аварії або загрози руйнування каналів, дамб, споруд повідомляє про це керівництво експлуатаційної дільниці.
Повинен знати: план розташування і кількість гідротехнічних об’єктів у зоні обслуговування, протяжність каналів; конструкцію, технічні характеристики та основні правила експлуатації гідротехнічних споруд; технологію виконання ремонтних робіт (бетонних, ізоляційних, монтажних тощо); основи водного законодавства; правила охорони праці; призначення і правила користування інструментом та засобами малої механізації.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.