Завдання та обов’язки. Бере участь і здійснює контроль за процесом кріплення свердловин відповідно до прийнятої технології робіт, за дотриманням виробничої і технологічної дисципліни, за виконанням правил охорони праці. Організовує підготовку матеріальних засобів для проведення робіт з цементування і здійснює контроль за їх підготовкою. Організовує і забезпечує найбільш раціональне розміщення технологічного устаткування і техніки під час проведення робіт. Готує і передає інформацію про виконання виробничих завдань керівництву цеху, дільниці.
Розробляє необхідну техніко-технологічну документацію. Забезпечує експлуатацію устаткування і транспортних засобів під час виконання цементувальних робіт. Проводить технологічні випробування нового устаткування, матеріалів і технічних процесів, у кріпленні свердловин. Бере участь у впровадженні заходів щодо запобігання аваріям і ускладненням під час кріплення свердловин. Вивчає, узагальнює і розповсюджує передовий досвід у галузі кріплення свердловин.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні інструкції та інші керівні матеріали щодо організації ведення робіт з кріплення свердловин; правила розроблення, оформлення і ведення техніко-технологічної документації з цементування, кріплення свердловин; технологію ведення робіт з кріплення свердловин та їх конструкції; технічні характеристики технологічного устаткування і техніки, які використовуються під час ведення робіт з кріплення свердловин; фізико-хімічні властивості цементів, тампонажних розчинів, хімреагентів, які використовуються під час цементування свердловин, і фактори, які впливають на їх зміну; норми витрат матеріалів, правила їх зберігання та транспортування; методику проведення випробувань нових технологічних процесів кріплення свердловин, нової техніки і технологічного устаткування; передовий вітчизняний і світовий досвід робіт з кріплення свердловин; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства; правила охорони навколишнього середовища; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з кріплення свердловин: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з кріплення свердловин I категорії — не менше 2 років.
Інженер з кріплення свердловин I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з кріплення свердловин II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Інженер з кріплення свердловин II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією інженера з кріплення свердловин — не менше 2 років.
Інженер з кріплення свердловин: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.