2-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес розварювання плодів і овочів з метою розм’якшення їх тканин перед протиранням в шпарителях різного типу, розварювателях чи баддях з барботерами. Навантажує і розвантажує плоди і овочі. Регулює тиск пари. Стежить за процесом розварювання за показаннями контрольно-вимірювальних приладів.
Повинен знати: правила розварювання плодів і овочів; принцип дії обслуговуваного устаткування; правила користування контрольно-вимірювальними приладами.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес бланшування (обробки гарячою водою чи парою з наступним охолодженням) картоплі, овочів, рибопродуктів, плодів, фруктів, ягід і інших продуктів та напівфабрикатів у відкритих котлах, в апаратах під тиском з паровим чи електронагріванням. Підвозить продукти до робочого місця. Наповнює паровий бланшуватель, котел водою чи розсолом. Навантажує і розвантажує продукти. Проводить періодичне перемішування. Регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів подачу пари і гарячої води. Визначає органолептично закінчення процесу бланшування. Подає продукти на наступну обробку. Розморожує сировину.
Повинен знати: будову і правила експлуатації обслуговуваного устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів; режими бланшування продуктів.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бланшувальника 2 розряду — не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес бланшування картоплі, овочів, рибопродуктів, плодів, фруктів, ягід і інших продуктів у парових бланшуватедях, автоклавах під тиском чи розрядженням. Веде процес розварювання плодів і овочів в апаратах під тиском. Готує сировину до обробки. Контролює параметри технологічного режиму за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Записує в журналі параметри бланшування. Визначає органолептично готовність сировини. Промиває бланшовані продукти і охолоджує їх.
Повинен знати: будову і правила експлуатації устаткування і контрольно-вимірювальних приладів; режими бланшування залежно від виду і розміру продукту; способи регулювання процесу бланшування; ознаки готовності продукту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бланшувальника 3 розряду — не менше 1 року.