4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде процес приготування пудри, зубних порошків, сухих духів та інших косметичних засобів на агрегатах, машинах та установках або веде технологічний процес приготування косметичних засобів на потокових лініях під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Регулює послідовність проходження маси через агрегати. Веде контроль за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів за додержанням технологічних режимів виробництва: температури, ступеня подрібнення, змішування та за додержанням режиму роботи вентиляторів високого і низького тиску, просіювачів, шнекових живильників, циклонів, дозаторів та аерокамер, амплітуди коливання корпуса вібромлину. Завантажує і регулює, згідно з технологічним режимом, подавання маси в агрегати та дозувальні пристрої. Регулює наповнення бункерів фасувальних автоматів. Визначає втрати напору в перерізі трубопроводів. Зважує напівфабрикати та готову продукцію. Керує роботою основного та допоміжного устаткування. Приймає і відповідає за зберігання сировини, запашників, барвників та інших матеріалів.
Повинен знати: технологію та режими виробництва косметичних засобів; асортимент і відмітні ознаки виготовлюваної продукції: за зовнішнім виглядом, кольором та запахом; принцип роботи та правила експлуатації машин, агрегатів, допоміжного устаткування і контрольно-вимірювальних приладів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес приготування косметичних засобів на потокових лініях. Веде послідовне дозування сировинних компонентів, барвників, запашників згідно з рецептурами. Регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Запобігає та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Веде забезпечення встановлених констант хімічних реакцій, осідання, нейтралізації та інших. Забезпечує безперебійну роботу машин, агрегатів, комунікацій і всього комплекту устаткування потокової лінії. Веде органолептичний контроль за якістю сировини, напівфабрикатів та готової продукції.
Веде облік витрат сировини, напівфабрикатів, кількості одержуваної продукції, технологічну документацію. Проводить розрахунок компонентів до завантаження за рецептурами.
Повинен знати: технологічну схему виробництва косметичних засобів; рецептури та режими їх виготовлення; норми виходу готової продукції та витрат сировини, матеріалів, напівфабрикатів та охолоджувальної води; фізико-хімічні основи виготовлення косметичних засобів та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів і готової продукції; будову, принцип роботи та правила експлуатації машин, агрегатів, допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та комунікацій; методи визначення якості та органолептичну характеристику сировини, матеріалів, напівфабрикатів та готової продукції; методи розрахунку завантажувальних компонентів за рецептурами.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника приготування косметичних засобів 4 розряду — не менше 1 року.