RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. В’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів

В’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів

2-й розряд

Завдання та обов’язки. В’яже за шаблонами прості схемні джгути та кабелі із жорстких і м’яких проводів для радіоапаратури і приладів різного призначення. Знімає ізоляцію з кінців жил кабелів або джгутів, зачищає, лудить та закладає кінці під клеми і наконечники. Виготовляє багатожильні кабелі, шнури з заправленням кінців, установленням колодок, контактних наконечників тощо. Звиває, плете і бандажує проводи з застосуванням устаткування, настроює устаткування. Ізолює кінці проводів, кабелів та шнурів різними ізоляційними матеріалами. Обмотує джгути лакотканиною та хлорвініловою стрічкою з обшиванням текстолінітом, шкірою або брезентом. Обмотує зрощені проводи гумою і готує кабель до вулканізації, здійснює вулканізацію його згідно з технічними умовами та перевіряє після вулканізації на розрив, герметичність, морозостійкість та електричний пробій. Перевіряє ланцюги за схемами та таблицями та усуває виявлені дефекти.

Повинен знати: призначення, маркування та умовне забарвлення проводів, кабелів та шнурів, які застосовує, технічні вимоги до них і правила їх випробування під струмом високої напруги; правила і способи знімання ізоляції, паяння, лудіння, ізолювання та заправлення кінців кабелів, джгутів і шнурів; призначення і застосування припоїв, флюсів та різних ізоляційних матеріалів; принцип роботи та умови застосування простих пристроїв, контрольно-вимірювальних інструментів і приладів, верстатного устаткування, яке застосовує; елементарні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:
1. Виводи антенні — виготовлення з броньованого кабеля з кріпленням патрубки і ніпеля для з’єднання рації з антеною. 2. Галети намотувальні — ізолювання ексцельсіоровою стрічкою. 3. Джгути — кріплення і знімання бірок, перевірка на коротке замикання та обрив, бандажування кінців і покриття лаком, комбіноване в’язання з м’яких та жорстких проводів. 4. Джгути для освітлення шкал приймачів — в’язання з м’якого проводу. 5. Джгути схемні для телефонних апаратів типу МГС — в’язання. 6. Кабелі коаксіальні — заготівля, в’язання і розбирання за кресленням. 7. Кабелі живлення — виготовлення. 8. Кабелі зі штепсельними розняттями — розбирання кінців та продзвонювання. 9. Кабелі схемні для плат дроселів — в’язання. 10. Кабелі — телевізорів комплектування проводів різних марок у кабель з виведенням кінців за зазначеною довжиною у різних точках кабеля. 11. Котушки реле багатосекційні — остаточне ізолювання і заклеювання кабельним папером, ексцельсіором, целофаном, з прокладанням етикетки згідно з паспортом реле. 12. Котушки силового трансформатора — зачищення, лудіння та закладання виводів. 13. Котушки — укладання пресшпанової прокладки з пелюстками, підмотування та наклеювання вивідних кінців за монтажною схемою. 14. Котушки тороїдальні — заправляння та ізолювання лакошовком, лакотканиною та міткалевою стрічкою. 15. Плетиво — одягання на виті пари і на джгути, протягування джгута у плетиво. 16. Провід екранований високочастотний — розбирання з припаюванням виводів для заземлення. 17. Рукави металеві — різання заготовок за розміром, заправлення кінців проводів у втулки та їх обтискання. 18. Шаблони, імітатори картонні — виготовлення. 19. Шланги: гнучкі до мікрофонних трубок, із чотирижильного мікротелефонного шнура, живлення рації з броньованим обплетенням із шлейфа, для відхильних систем телевізорів — виготовлення. 20. Шнури: з вилкою, мікрофонні, багатожильні; багатожильні номеронабирача для телефонних апаратів — виготовлення. 21. Шнури до переговорних пристроїв з відгалуженнями — виготовлення з підключенням телефонних трубок ларингофона. 22. Шнури різних марок — пістолетне приварювання наконечників.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. В’яже схемні кабелі і джгути середньої складності з проводів різних марок і перерізів з кількістю проводів до 200 за таблицями з’єднань, монтажними схемами і шаблонами з урахуванням забарвлення ланцюгів для радіоапаратури, спеціальної апаратури, апаратури ЕОМ та апаратури провідного зв’язку. Виготовляє кабелі живлення, шнури середньої складності для радіостанцій та різних апаратів з великою кількістю жил, з високоякісною ізоляцією і заправлянням кінців. Здійснює безперервну безбіркову в’язку джгутів. Прокладає кабелі і перевіряє ланцюги за схемами і таблицями.

Повинен знати: способи в’язання джгутів, схемних кабелів середньої складності з проводів різних марок і перерізів для радіоелектронної апаратури та апаратури провідного зв’язку, їх призначення; монтажні схеми та умовні позначення радіодеталей та вузлів; технічні вимоги до джгутів, кабелів, шнурів та способи їх перевірки; способи розбивання шаблонів та користування ними під час в’язання джгутів та кабелів; будову, принцип роботи та способи налагодження устаткування, яке застосовується; контрольно-вимірювальні прилади та інструменти; основні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Джгути для приладів типу з’єднувальних ящиків — в’язання за шаблоном. 2. Джгути та кабелі схемні з проводів різних марок і перерізів — в’язання за шаблоном. 3. Джгути, кабелі, шнури — електрична перевірка за допомогою приладів, виявлення несправностей та їх усунення. 4. Джгути із екранованих проводів — в’язання. 5. Кабелі багатожильні, складні — розбирання екранованого проводу, зв’язування жил, протягування в металевий рукав екранованого обплетення та гумового шлангу, встановлення бірок, заправляння кінців у фішки та колодки. 6. Кабелі складні з великою кількістю кінців на плати та стативи виготовлення. 7. Кабелі високочастотні — нарізування за розмірами, затягування у плівку, закладання кінців зі зніманням ізоляції на верстатах і вручну, паяння. 8. Кабелі схемні: плат перетворювачів для стояків поділу каналів, плат сигналізації для стояків індивідуального устаткування, для апаратів типу АТС та пожежних сповіщувачів, для рухомих механізмів типу ДШШ, для випрямлячів — в’язання. 9. Шаблони — розбивання за принциповими і монтажними схемами для в’язання схемних кабелів та джгутів.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. В’яже складні схемні кабелі та джгути з проводів різних марок і перерізів з кількістю проводів понад 200 до 400 за монтажними схемами і шаблонами для різних приладів спеціальної апаратури, апаратури ЕОМ і апаратури провідного зв’язку. Виготовляє складні кабелі з великою кількістю жил з розбиранням екранованого проводу, високоякісною ізоляцією і заправлянням кінців, їх електричною перевіркою. Розбиває шаблони за монтажними і принциповими схемами і ескізами. Бере участь у розробленні схем для дослідних приладів і станцій.

Повинен знати: способи в’язання схемних кабелів та джгутів складної конфігурації для різних приладів, радіостанцій та апаратури провідного зв’язку з проводів різних марок; способи в’язання складних схем із ізольованих і неізольованих проводів за кресленнями, взірцями, ескізами; будову пристроїв, схемних шаблонів і інструментів, які застосовує; принципові та монтажні схеми; технічні вимоги до схем та джгутів, які виготовляє; способи розбивання шаблонів і користування ними у разі в’язання складних схемних джгутів та кабелів; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Джгути для стояків живлення обчислювальних машин — в’язання. 2. Джгути з проводів різних марок, перерізів і забарвлення - в’язання за таблицями з’єднань, монтажними схемами та шаблонами. 3. Кабелі схемні складні для плат стояків індивідуального устаткування директорських та диспетчерських комутаторів, пожежної сигналізації і різних знімних приладів — в’язання. 4. Кабелі схемні для плат стативів — в’язання. 5. Кабелі схемні для стативів з’єднувальних ліній телефонних станцій та комплекту реле шнурової пари комутатора — в’язання. 6. Кабелі схемні для плат стативів випробувальних приладів - в’язання. 7. Схеми електромонтажні до 400 проводів — в’язання за шаблоном.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. В’яже особливо складні схемні кабелі та джгути із різних проводів і перерізів з кількістю проводів понад 400 за монтажними схемами і шаблонами, до радіоустановок, радіостанцій, спеціальної апаратури, апаратури ЕОМ, а також до всіляких станцій і апаратів провідного і дальнього зв’язку (у дослідному і малосерійному виробництві). Здійснює повну перевірку схемних кабелів і джгутів згідно з технічними умовами. Розбиває шаблони за принциповими схемами та ескізами різної складності.

Повинен знати: способи в’язання особливо складних кабелів та джгутів для різних радіопристроїв, апаратури ЕОМ, апаратів станцій провідного і дальнього зв’язку за шаблонами, принциповими та монтажними схемами; способи розбивання шаблонів та користування ними у разі в’язання особливо складних джгутів і кабелів; основи знань з електро- і радіотехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Блоки радіостанцій з особливо складним монтажем — в’язання монтажної схеми. 2. Джгути для ЕОМ особливо складні — в’язання. 3. Джгути з проводів різних марок і перерізів з кількістю проводів понад 400 — в’язання за шаблоном. 4. Кабелі схемні та джгути підвищеної складності для радіотелефонних станцій усіх типів для установок проведення кліматичних та інших випробувань — в’язання. 5. Схеми електромонтажні понад 400 проводів — в’язання за шаблоном.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх