RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Градуювальник радіоапаратури

Градуювальник радіоапаратури

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Співвідносить шкали за діапазонами, укладає шкали коаксіального хвилеміра у межах заданого діапазону частот. Настроює гетеродинний хвилемір на приймач, приймач на передавач, передавач на кварцовий калібратор і навпаки. Включає прості радіопристрої та прилади в схему робочої установки, підключає живлення із різних джерел і регулює режими роботи живлення. Наносить риски на шкали.

Повинен знати: призначення та умови застосування найбільш поширених універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювального інструменту і приладів, які використовує під час градуювання; призначення основних джерел живлення (випрямлячі, акумулятори, гальванічні батареї тощо), правила вмикання їх у схему робочої установки і догляд за ними; елементарні знання з електро- і радіотехніки в обсязі роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює градуювання простих радіопристроїв та приладів за заданими інтервалами частоти. Здійснює градуювання радіовимірювальних, дозиметричних приладів за заданими інтервалами шкал. Наносить риски на шкали зі знаходженням проміжних величин. Настроює мультивібратори на потрібну частоту і довжину хвилі. Настроює гетеродинний хвилемір на еталон градуювання та навпаки. Перевіряє і коректує градуювання за еталоном. Складає поправочні таблиці і графіки, які визначають додаткову погрішність. Порівнює звукові частоти за фігурами Лісажу на екрані осцилографа. Визначає несправності робочих установок і приладів. Вмикає радіопристрої і прилади будь-якої складності в схему робочої установки, підключає живлення із різних джерел і регулює режими його роботи.

Повинен знати: принцип роботи апаратів, пристроїв, приладів, які використовує, та правила користування ними; методи та способи градуювання радіопристроїв та дозиметричних приладів (гетеродинні хвилеміри, кварцові калібратори, вольтметри, амперметри тощо); способи налагодження універсальних і спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювального інструменту та приладів середньої складності (мультивібратори, осцилографи, генератори надвисоких частот, еквіваленти навантаження тощо), які застосовує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Передавачі короткохвильові — градуювання за гетеродинною установкою, приймачем і хвилеміром. 2. Радіометри аерозольні — градуювання шкал. 3. Рентгенометри до 100 рентген/годину — градуювання шкал. 4. Хвилеміри коаксіальні — градуювання у діапазоні частот понад 2000 до 10000 мГц з погрішністю 0,01-0,05%. 5. Хвилеміри з об’ємним резонатором — градуювання у діапазоні частот понад 20000 до 30000 мГц з погрішністю 0,01-0,05%. 6. Шкали 2 — 3 діапазонних приймачів — градуювання за кварцовим калібратором. 7. Шкали радіовимірювальних приладів — градуювання.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює градуювання складних радіопристроїв і приладів за заданими інтервалами частот. Здійснює градуювання дозиметричних приладів за заданими інтервалами шкал з виконанням розрахунків траси лінійок під час градуювання. Настроює гетеродинний хвилемір на будь-яку частоту. Настроює кварцовий калібратор з блоком мультивібраторів для одержання різних частотних мереж. Настроює приймачі на будь-яку частоту задавального генератора, або гармоніку основної частоти з використанням систем автопідстроювання частоти приймача. Визначає за нульовим биттям точки, які відповідають частоті еталону по всіх діапазонах, і наносить їх у вигляді рисок та цифр фотографічним способом на світлочутливу шкалу.

Повинен знати: призначення апаратів і приладів (гетеродинні і коаксіальні хвилеміри, кварцові генератори тощо); монтажні і принципові схеми градуювальної апаратури і приладів, електричні схеми апаратів, які застосовує, будову та налагодження їх; будову, призначення та умови застосування складних і точних контрольно-вимірювальних інструментів і приладів; способи вимірювання частот методом нульового і вторинного биття, визначення частоти методом інтерполяції; будову і настроювання оптичного вузла, правила розбирання та складання його; будову і призначення кінопроектора та окремих елементів його, фотохімічний процес друкування та проявлення відображень на папері, склі та металі, а також процес фарбування спеціальними барвниками; порядок визначення експозиції; правила поводження з фотопластинами та кінострічкою; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Дозиметри — градуювання шкал до 500 рентген/годину з погрішністю + 8 — 10%. 2. Передавачі 4-діапазонні — градуювання шкал за гетеродинною установкою, приймачем та хвилеміром. 3. Передавачі 4-діапазонні — градуювання шкал за кварцовим генератором зі складанням таблиці градуювання. 4. Приймачі 5-діапазонні — градуювання шкал за кварцовим калібратором. 5. Рентгенометри до 200 рентген/годину — градуювання шкал. 6. Сигнал-генератори — градуювання виходу з погрішністю: а) +- 20% для напруги вище 40 мкВ; б) +- 30% для напруги нижче 40 мкВ.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Градуює і фотоградуює на автоматах та фотоградуювальних установках особливо складні, дослідні та експериментальні радіопристрої і прилади з різними ступенями точності і на різних діапазонах із застосуванням електровимірювальних приладів (кварцові калібратори, високоомні телефони тощо). Градуює складні дозиметричні прилади за всіма видами випромінювань за заданими інтервалами шкал з різними діапазонами. Настроює оптичний вузол фотоградуювальної установки. Виявляє причини несправностей у фотоградуювальних установках і ремонтує їх.

Повинен знати: будову різних градуювальних радіопристроїв дозиметричних приладів та способи керування ними; методи і способи градуювання та фотоградуювання; будову, принцип роботи фотоградуювальної апаратури та керування нею; електро- і радіотехніку.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Мікрошкали для високочастотних генераторів — градуювання через 1 Гц. 2. Мікрошкали приймача гетеродина — градуювання через 10 Гц. 3. Передавачі — градуювання через 500 Гц на 1-4 діапазонах, через 1000 Гц на 5-8 діапазонах і через 2000 Гц на 9-12 -6 діапазонах з точністю градуювання не менше 2 х 10 - на будь-якій частоті. 4. Приймачі — градуювання через 100 Гц на 1-му діапазоні, через 0,5 кГц на 2-му і 3-му діапазонах, через 1 кГц — 4-6 діапазонах. 5. Прилади дозиметричні, які мають більше 5 датчиків — градуювання шкал. 6. Рентгенометри до 500 рентген/годину — градуювання шкал. -6 7. Шкали — градуювання з точністю не менше 2 х 10.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх