RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Оператор електроакустичних вимірювань

Оператор електроакустичних вимірювань

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Установлює гучномовець, який випробовує, та вимірювальний мікрофон у заглушеній камері. Записує частотні характеристики гучномовця та мікрофона, який випробовує. Розраховує напругу, яка подається на звукову котушку гучномовця, що випробовує. Готує електроакустичну апаратуру та прилади до роботи.

Повинен знати: будову та принцип роботи апаратури, приладів та інших установок, які застосовуються під час електроакустичних вимірювань, їх призначення та правила користування ними; способи електроакустичних вимірювань із застосуванням різної апаратури та приладів; генератор звукової частоти, ламповий вольтметр, потужний підсилювач, блок-схему запису частотної характеристики гучномовців та мікрофонів; блок-схему запису частотної характеристики подавання електричної напруги на звукову котушку гучномовця; загальні уявлення про гучномовець та мікрофон як випромінювач приймача звуку; загальні знання з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виміряє коефіцієнт гармонік гучномовця на аналізаторі гармонік; виміряє коефіцієнт гармонік на вимірювачі нелінійних викривлень (ВНВ). Записує характеристики спрямованості мікрофонів та гучномовців та частотних характеристик модуля повного електричного опору мікрофонів та гучномовців. Виміряє модуль повного електричного опору гучномовців та частоту механічного резонансу гучномовців. Визначає частотні характеристики мікрофона за дискретними частотами; підраховує звуковий тиск гучномовця та нерівномірності частотної характеристики мікрофона, гучномовця; підраховує частотні характеристики чутливості мікрофонів за кривими запису методом порівняння із взірцевим мікрофоном.

Повинен знати: будову, електричну схему, призначення, правила налагодження та застосування апаратури та приладів, які застосовуються в електроакустичних вимірюваннях, блок-схему: а) запису частотної характеристики модуля повного електричного опору мікрофона та гучномовця; б) вимірювання модуля повного електричного опору гучномовця; в) вимірювання частоти механічного резонансу гучномовця; г) вимірювання коефіцієнта гармонік гучномовця; д) запису характеристик спрямованості мікрофонів та гучномовців; е) визначення частотної характеристики мікрофонів за дискретними частотами; ї) визначення середнього стандартного звукового тиску; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Гучномовці — підрахування середнього стандартного звукового тиску та нерівномірності частотної характеристики. 2. Гучномовці, звукові колонки підрахування електричного опору, коефіцієнта лінійного викривлення, заміряння магнітної індукції. 3. Мікрофони динамічні — записування частотної характеристики спрямованості та частотної характеристики модуля повного електричного опору.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виміряє частотні характеристики гучномовця та мікрофона смугами шуму. Визначає середню чутливість мікрофона та середній звуковий тиск гучномовця. Записує характеристики спрямованості мікрофонів та гучномовців смугами шуму. Визначає середнє значення модуля повного електричного опору гучномовця смугам шуму. Проводить випробування приймачів, записує частотні характеристики тракту низької частоти АМ та ЧМ. Визначає коефіцієнт гармонік тракту низької частоти АМ та ЧМ. Перераховує розмір середнього звукового тиску гучномовця, який випробовується на будь-якій відстані та при будь-якій потужності до середнього стандартного звукового тиску. Перераховує розмір середнього стандартного звукового тиску гучномовця до середнього звукового тиску, який відповідає номінальній потужності гучномовця. Обчислює напругу, яка підтримується на звуковій котушці гучномовця, під час виміряння коефіцієнта нелінійних викривлень.

Повинен знати: електричні схеми і способи перевірки на точність електричної апаратури та приладів, блок-схему: а) знімання частотної характеристики гучномовця та мікрофонів смугами шуму; б) визначення середньої чутливості мікрофонів смугами шуму; в) запису характеристик справності мікрофонів та гучномовців смугами шуму; г) визначення середнього значення модуля повного електричного опору гучномовця смугами шуму; д) запису частотної характеристики та визначення коефіцієнта гармонік трактів АМ, ЧМ та НЧ; основи знань з електро- і радіотехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
Гучномовці — перерахунок розміру середнього звукового тиску до середнього стандарту або середнього номінального звукового тиску.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виміряє та перевіряє частоти, які задаються звуковим генератором з потужністю ІЧ, рівномірність віддачі (записує частотні характеристики з навантаженням на гучномовець) і коефіцієнти нелінійних викривлень генератора звукової частоти. Виконує спряження частот генератора з частотами, які показані на бланку. Виміряє та перевіряє коефіцієнт нелінійних викривлень потужного підсилювача та записує частотні характеристики у разі навантаження на гучномовець. Перевіряє апаратуру згідно з вимогами ДСТУ. Перевіряє коефіцієнт підсилення вимірювального (мікрофонного) підсилювача у всьому номінальному діапазоні частот та визначає нерівномірності частотної характеристики. Виміряє та визначає структури звукового поля у камері. Проводить випробування мікрофонів, гучномовців, простих та складних приймачів згідно з ДСТУ. Підраховує параметри за даними випробувань.

Повинен знати: конструкцію, способи та правила перевірки на точність різних типів апаратів та приладів, які використовують при електроакустичних вимірюваннях, вивіряння особливо складних за характером випробувань; розрахунки, які пов’язані з виконанням особливо складних вимірювань випробувальних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:
1. Генератори звукової частоти, потужного підсилювача та вимірювального підсилювача — перевірка. 2. Гучномовці — повне випробування, підрахування та визначення параметрів. 3. Мікрофони — повне випробування та визначення параметрів. 4. Приймачі 1-го класу та вище — повне випробування та підрахування параметрів.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх