Завдання та обов’язки. Виконує роботи із забезпечення безперебійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж, споруд та їх устаткування. Розробляє річні, квартальні, місячні плани різних видів ремонтів мереж, споруд, устаткування, а також інших основних фондів водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ). Забезпечує своєчасне виконання планово-запобіжних ремонтів, затверджених графіків профілактичних робіт.
Складає необхідну документацію щодо капітального та поточного ремонтів основних фондів і контролює списання матеріалів. Складає заявки та специфікації на матеріали, інструмент, запасні частини для устаткування, контролює правильність їх використання. Бере участь у перевірці технічного стану споруд, якості ремонтних робіт. Аналізує причини аварій і пошкоджень на об’єктах ВКГ та розробляє заходи щодо їх запобігання. Здійснює облік та паспортизацію об’єктів ВКГ, вносить зміни в документацію після їх ремонту.
Веде відповідну документацію з інвентаризації основних засобів виробництва. Надає практичну допомогу раціоналізаторам та винахідникам під час упровадження їх пропозицій. Контролює додержання правил і норм охорони праці, веде відповідну документацію. Здійснює контроль за своєчасною атестацією працівників, що обслуговують об’єкти підвищеної небезпеки. Бере участь у розслідуванні причин травматизму і розробляє заходи щодо його запобігання.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів вищого рівня; методичні, нормативні та інші матеріали щодо ВКГ; структуру підприємства; схеми водопостачання, водовідведення, зони роботи насосних станцій; правила технічної експлуатації систем водопостачання і водовідведення населених пунктів; правила безпечного ведення робіт під час експлуатації системи водопостачання і водовідведення населених пунктів; правила користування комунальним водопроводом і каналізацією; будівельні норми і правила та державні стандарти на споруди водопроводу і каналізації, питну воду, вимоги до очищення стічних вод; типові норми часу на ремонт і утримання об’єктів ВКГ; основи економіки, організації праці та організації виробництва; правила обліку; методи розроблення планів (графіків) роботи та порядок звітності про їх виконання; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер з експлуатації споруд та устаткування ВКГ:
повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з експлуатації споруд та устаткування ВКГ I категорії не менше 2 років.
Інженер з експлуатації споруд та устаткування ВКГ I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи, для спеціаліста — стаж роботи за професією інженера з експлуатації споруд та устаткування ВКГ II категорії — не менше 2 років, для бакалавра — не менше 3 років.
Інженер з експлуатації споруд та устаткування ВКГ II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра стаж роботи за професією інженера з експлуатації споруд та устаткування ВКГ — не менше 2 років.
Інженер з експлуатації споруд та устаткування ВКГ: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.