Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Різальник гарячого металу (прокатне виробництво) різальник гарячого металу (трубне виробництво)

Різальник гарячого металу (прокатне виробництво) різальник гарячого металу (трубне виробництво)

2-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Бере участь у подаванні металу для різання, кантуванні та подаванні його на ножиці під час різання гарячого металу на листових і сортових станах. Бере участь в розмічанні листів та штабів перед різанням. Прибирає відходи після різання.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: основи процесу різання металу на ножицях та пресах.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає гарячі труби та заготовки на ножицях і пилах. Обрізає передні і задні кінці розкоту, кромки листів, розрізає на мірні довжини заготовки, сортовий прокат різних профілів та марок, штаби, сутунку і штрипси на пресах та пилах; розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям до 800 тс, розрізає листи товщиною до 4 мм на гільотинних та дискових ножицях під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Керує ножицями та пилами різних типів з пульта або безпосередньо з агрегату різання металу під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Подає метал для різання, кантує і подає його на ножиці або пили. Забезпечує правильне охолодження ножів водою, безперебійне надходження мастила в усі вузли тертя механізмів агрегату різання. Вирізає та відбирає проби металу для випробування і їх маркує. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується. Бере участь в підналагодженні та ремонті пресів, ножиць і пил, що обслуговуються, в заміні різального інструменту.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: принцип роботи механізмів ножиць, пресів та пил; сортамент і марки металу, що підлягає різанню; величину обрізання кінців розкотів залежно від марки сталі та призначення металу; слюсарну справу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією різальника гарячого металу 2 розряду не менше 1 року.

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям до 800 тс, розрізає листи товщиною до 4 мм на гільйотинних та дискових ножицях, обрізає передні і задні кінці розкату, обрізає кромки листів, розрізає метал на мірні довжини на пресах та пилах, розрізає гарячі труби на пилах після прокатки на безперервному стані. Розрізає газовим різаком грубі листи легованих марок сталі. Розрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям 800 тс і більше, на летючих та гільотинних ножицях безперервних листових і заготовочних станів; розрізає рейки, балки та сортовий прокат на полозкових або маятникових пилах; розрізає листи товщиною 4 мм та більше на гільотинних і дискових ножицях; розрізає сортовий прокат широкого сортаменту на пресових ножицях. Розмічає та розрізає штаби. Установлює упори під час різання розкатів. Стежить за правильним просуванням потоку металу, що підлягає різанню, за якістю різання металу та правильністю набирання клеймів і клеймування металу. Виконує контрольні заміри за перерізом та довжиною. Налагоджує ножиці, пили, преси, що обслуговуються, і замінює різальний інструмент. Забезпечує цілісність та безперебійну роботу устаткування ножиць, пресів, пил, цілісність захисних пристроїв і наявність справного інструменту. Бере участь в прийманні агрегатів різання після ремонту. Веде облік порізаного металу за плавками, марками, профілями та розмірами.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: процес різання металу на ножицях, пресах та пилах; будову, правила налагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; раціональні способи порізки розкатів різних перерізів; види та дефекти поверхні розкатів.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника гарячого металу 3 розряду не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям 800 тс та більше, на летючих і гільотинних ножицях безперервних листових і заготовочних станів; розрізає рейки, балки та сортовий прокат на полозкових або маятникових пилах; розрізає листи товщиною 4 мм та більше на гільотинних і дискових ножицях. Розрізає сортовий прокат широкого сортаменту на пресових ножицях.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: процес різання металу на ножицях та пилах; будову та правила технічної експлуатації різних типів пил, ножиць, спеціальних і універсальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів; систему допусків на різання металу; марки металу, що застосовується для різання.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника гарячого металу 4 розряду не менше 1 року.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх