RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Складальник електровимірювальних приладів

Складальник електровимірювальних приладів

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує підготовчі складальні роботи: очищає, протирає, промиває, комплектує деталі для складання. Користується простим ручним та механізованим інструментом з електричним та пневматичним приводом. Складає прості схеми вимірювальних приладів.

Повинен знати: послідовність складання окремих вузлів, призначення та правила застосування простого ручного та механізованого інструменту, установочних та кріпильних пристроїв; основні типи кріпильних деталей та їх призначення; найпростіші електромонтажні схеми; елементарні знання з електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає прості вузли та групи деталей для вимірювальних приладів з підганянням місць сполучення деталей та їх взаємного кріплення із застосуванням простих універсальних пристроїв і інструментів. Складає за схемою та настроює прості електровимірювальні установки для регулювання вимірювальних приладів. Готує прості вузли та групи деталей до паяння. Визначає та усуває дефекти, які виявлено в процесі складання вузлів та деталей.

Повинен знати: призначення, будову та принцип дії вузлів, які складає; технічні вимоги до складання; способи механічного та електричного регулювання; будову та принцип роботи спеціальних пристроїв та устаткування, які застосовує під час складання та регулювання; призначення контрольних електровимірювальних приладів та установок і правила їх застосування; основи знань із системи допусків та посадок, квалітетів та параметрів шорсткості; основи електротехніки в межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника електровимірювальних приладів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
1. Шунти однофазні - комплектування манганінових пластин з наконечниками та складання.
2. Шунти дво- та триграничні - повне складання.
3. Електролічильники однофазні - прикручування вушка до цоколя електролічильника, встановлення струмопідводів у цоколь; прикручування скла до кожуха; прикручування планки замка до відлікового пристрою.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає, виконує механічне та електричне регулювання простих електровимірювальних приладів, слюсарне та механічне оброблення деталей на свердлильних, токарних та фрезерних верстатах. Паяє м'якими припоями та лудить, гартує та відпускає мало відповідальні деталі з наступним доводженням. Користується контрольними електровимірювальними приладами та нескладними спеціальними установками з самостійним настроюванням для електричного та механічного регулювання вузлів та приладів, які складає. Визначає опір, напругу, силу струму, потужності тощо. Випробовує прилади, які виготовляє, з усуванням усіх виявлених дефектів.

Повинен знати: призначення та принцип дії окремих механізмів та приладів; способи його механічного та електричного регулювання; способи слюсарного та механічного оброблення деталей; будову простих токарних, свердлильних та фрезерних верстатів та правила роботи на них; будову спеціальних та універсальних пристроїв та їх призначення; призначення та правила користування контрольно-вимірювальними приладами та інструментом; склад м'яких припоїв та флюсів; систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості; способи вимірювання напруги, сили струму в колі постійного та змінного струму; особливості вимірювання малого, середнього та великого опору; правила організації бригадного складання та ведення обліку виконання виробничих завдань бригадою.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровимірювальних приладів 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Відмітчики часу до осцилографів - виготовлення деталей та складання.
2. Гальванометри - складання та регулювання рухомої частини з паянням розтяжок, виводів, рамки та спіралі.
3. Електролічильники однофазні - повне складання та регулювання.
4. Комплект термопар з термопарного кабелю діаметром понад 4 мм - складання.
5. Мікроамперметри-мілівольтметри самописні класу 1,0 - виготовлення деталей, складання та перевірка комутаційного блоку.
6. Мости - складання та регулювання перемикачів з виготовленням деталей.
7. Освітлювачі до осцилографа - складання, регулювання та установлення у корпус приладу.
8. Столики стрічкопротяжного механізму приладів - складання та установлення в корпус стрічкопротяжного механізму, фокусування об'єктиву.
9. Установки спеціальні - складання, комплектування та електрична перевірка блоку живлення.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає, виконує механічне та електричне регулювання, градуює та випробовує електровимірювальні прилади середньої складності із частковим виготовленням, підганянням та доведенням деталей. Вибирає раціональну послідовність оброблення. Паяє різними твердими припоями. Виготовляє спеціальний різальний інструмент. Виконує повне механічне оброблення деталей на спеціальних верстатах з наступним слюсарним обробленням. Гартує та відпускає відповідальні частини. Будує нескладні геометричні фігури на базі простих механічних обчислювань. Складає складні схеми з'єднань і паяє їх різними припоями. Виконує середній ремонт різних типів електровимірювальних приладів.

Повинен знати: будову, призначення та принцип дії приладів, які виготовляє; конструктивні особливості різних лічильних, годинникових, електромагнітних та інших механізмів; способи механічного та електричного регулювання приладів; правила проведення випробувань; будову та призначення контрольно-вимірювальних приладів, інструменту та спеціальних регулювальних установок, які застосовує; будову та призначення спеціальних настільних верстатів для механічного оброблення деталей та пристроїв до них; конструкцію нормального та спеціального різального інструменту та правила його заточування і виготовлення; склад різних твердих припоїв та флюсів; технічні умови на електровимірювальні прилади, які складає; дефекти, які виникли під час складання, регулювання та випробування, і способи їх усунення; основи електротехніки та механіки в межах роботи, яку виконує.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровимірювальних приладів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Блоки живлення, блоки підсилювача, блоки автоматики - складання та паяння монтажних схем.
2. Гальванометри - повне складання, механічне та електричне регулювання.
3. Комплект термопар з термопарного кабелю діаметром до 4 мм - складання.
4. Мости класу 0,05 - підганяння та електрична перевірка приладів.
5. Прилади багатограничні переносні - виготовлення деталей та складання рухомої системи.
6. Підсилювачі фотоелектричні - складання вимірювального механізму.
7. Частотоміри камертонні - повне складання з підганянням деталей.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає, виконує механічне та електричне регулювання і градуює складні електровимірювальні прилади. Виготовляє відповідальні вузли на різноманітному універсальному та спеціальному устаткуванні із самостійним його налагодженням. Готує різні припої та паяє складні схеми. Гартує та відпускає відповідальні деталі з наступним їх рихтуванням та доведенням. Користується складними електровимірювальними установками та контрольно-вимірювальними приладами. Розраховує та виготовляє спеціальний різальний інструмент. Бере участь у проведенні всяких випробувань.

Повинен знати: будову, призначення, принципи та конструкції складних електровимірювальних приладів; будову, призначення, способи налагодження та правила експлуатації різноманітного універсального і спеціального устаткування та електровимірювальних установок; правила гартування, цементації та відпускання сталей різних марок; розрахунки та геометричне будування, необхідні в процесі виготовлення інструменту; основи розрахунку електровимірювальних приладів; електричні характеристики приладів; основна та допоміжна похибка приладів, варіація показань приладу, чутливість та постійна приладу, час заспокоювання, власне споживання енергії, перевантажувальна спроможність, міцність ізоляції, врівноваженість тощо; визначення припусків для наступного оброблення; технічні та експлуатаційні вимоги до приладів та установок, які складає та випробовує; правила оформлення технічної документації за результатами складання та випробування.

Кваліфікаційні вимога. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровимірювальних приладів 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Вольтметри цифрові, відсоткові мости виготовлення деталей та вузлів, повне складання та регулювання.
2. Електролічильники зразкові та експериментальні класу 0,5-2,0 виготовлення основних вузлів та деталей, повне складання, механічне та електричне регулювання.
3. Манометри - виготовлення, повне складання та регулювання.
4. Мікроамперметри - мілівольтметри переносні самописні класу 1,0 - виготовлення вузлів та деталей, повне складання, механічне та електричне регулювання та градуювання, перевірка приладу на класність.
5. Потенціометри автоматичні - капітальний ремонт та випробування відповідно до технічних умов.
6. Потенціометри підвищеної точності спеціального призначення - складання та регулювання.
7. Прилади типу автоматичних восьмишлейфових осцилографів - остаточне складання, механічне та електричне регулювання.
8. Прилади самописні переносні багатограничні - електричне та механічне регулювання та перевірка показань.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Складає, виконує механічне та електричне регулювання та градуює особливо складні дослідні, еталонні та унікальні зразки електровимірювальних приладів. Виконує повне механічне оброблення складних деталей приладів з наступним термічним та слюсарним обробленням. Бере участь у типових та експлуатаційних випробуваннях взірців різних електровимірювальних приладів високого класу із зніманням характеристик. Розраховує електровимірювальні прилади. Вибирає раціональну технологічну послідовність оброблення деталей та складання вузлів та приладів. Уточнює дані креслень у процесі складання. Складає акти перевірки приладів. Бере участь у розробленні технічної документації. Веде та оформляє протокол випробування приладів.

Повинен знати: основи загальної теорії електровимірювальних приладів; вимоги до вимірювальних приладів високого класу; методи розрахунку електровимірювальних приладів; способи досягнення встановленої точності та чистоти оброблення та устаткування, пристрої та інструмент, які застосовує для цього; правила визначення найвигідніших режимів різання за довідниками та паспортом верстата, основи теорії різання металів; прилади та апаратуру для експериментального дослідження електровимірювальних приладів; види випробувань; схеми, які застосовує в процесі дослідження приладів; правила розміщення апаратури та приладів на випробувальних стендах; порядок проведення дослідження.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника електровимірювальних приладів 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Осцилографи автоматичні восьмишлейфові переносні - виготовлення вузлів та деталей, повне складання та регулювання.
2. Прилади вищого класу, наново розроблені, - виготовлення та регулювання.
3. Установки вимірювальні - повне складання та регулювання з виготовленням вузлів та деталей.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх