Розділи "Загальні професії робітників електротехнічного виробництва", "Виробництво електроізоляційних матеріалів", "Електровугільне виробництво", "Кабельне виробництво", "Ізоляційні та намотувально-обмотувальні роботи", "Виробництво хімічних та інших джерел струму" (цей розділ складається з підрозділів: "Загальні професії робітників у виробництві хімічних та інших джерел струму", "Виробництво гальванічних елементів і батарей та інших джерел струму", "Виробництво свинцевих і лужних акумуляторів та батарей") Випуску 45 "Електротехнічне виробництво" Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників переопрацьовано з урахуванням уточнення кваліфікаційних характеристик робітників, змін і доповнень до змісту робіт, які виникли під впливом упроваджень досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці, нових вимог до кваліфікації робітників та якості продукції, безпечного ведення робіт.
У Випуску враховано нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережено наступність, традиції застосування і особливості будови Випуску 19 ЕТКС (видання 1985 р.).
У зв'язку з появою нових більш складних видів робіт розширено діапазон розрядів Калібрувальника котушок електроприладів з 1-4 на 1-6.
Кваліфікаційні характеристики розроблено відповідно до шестирозрядної сітки. Розряди робіт встановлено відповідно до їх складності без урахування небезпечних і шкідливих виробничих факторів, важких умов праці.
Усі робітники, окрім завдань, обов'язків та знань, які передбачено відповідними кваліфікаційними характеристиками, повинні знати, виконувати та додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, виковувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, установлення і підвищення розрядів, внесення змін і доповнень викладено в "Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників", які вміщено у Випуску 1ДКХП.