RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Виробництво гальванічних елементів і батарей та інших джерел струму
  4. Автоматник елементного виробництва

Автоматник елементного виробництва

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Керує одним з видів автоматів або напівавтоматів простої конфігурації зачищання струмовідводів, осадження зірочок, шайб, ріже плівки на кільця. Заправляє та завантажує матеріал у верстат. Визначає за зовнішнім виглядом придатність виробів. Укладає придатні вироби (струмовідводи, агломерати, елементи, зірочки, шайби тощо) у спеціальну тару. Змащує окремі вузли устаткування.

Повинен знати: основи знань про будову автоматів та напівавтоматів, які обслуговує; найменування та призначення їх найважливіших частин; призначення та правила застосування простих пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; послідовність виконання операцій на автоматах або напівавтоматах; найменування матеріалів, які обробляє, деталей, виробів, які виробляє, та основні вимоги до них.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Керує одним з видів автоматів або напівавтоматів середньої складності: автомати зварювання голочок (АЗГ), обв'язування агломератів, набивання ковпачків, машини ізоляції елементів плівкою (МІЕІІ) тощо. Заправляє та завантажує матеріали в автомати або напівавтомати. Обв'язує агломерати, складає різні галетні елементи та ізолює (затягає) їх поліхлорвініловою плівкою. Приварює мідно вилуджені голочки до цинкових полюсів тощо. Підналагоджує та регулює автомат і напівавтомат. Знаходить неполадки в роботі автомата або напівавтомата та вживає заходів щодо запобігання та усунення їх.

Повинен знати: принцип дії, систему керування та правила під налагодження автоматів та напівавтоматів, які обслуговує; призначення та правила застосування спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювальних інструментів середньої складності; послідовність виконання операцій на автоматах або напівавтоматах середньої складності; призначення та основні властивості застосовуваних матеріалів, виготовлених деталей та виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією автоматника елементного виробництва 1 розряду - не менше 0,5 року.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Керує одним з видів автоматів або напівавтоматів складної конструкції: автомати затягання елементів плівкою (АЗЕП), складання елементів та кишенькових батарей сухих (КБС), складання різних галетних елементів тощо. Відбраковує некондиційні вироби, деталі, матеріали. Підналагоджує, регулює багатопозиційний автомат та напівавтомат, стежить за показаннями автоматичних контрольно-вимірювальних приладів. Знаходить неполадки в роботі багатопозиційних автоматів або напівавтоматів та вживає заходів щодо запобігання та усунення їх. Бере участь у поточному ремонті багатопозиційних автоматів або напівавтоматів.

Повинен знати: будову та способи підналагодження автоматів або напівавтоматів складної конструкції, які обслуговує; будову спеціальних інструментів, пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів середньої складності; послідовність усіх операцій, які виконує на автоматах або напівавтоматах, які обслуговує; фізико-хімічні властивості матеріалів, що застосовує, деталей та виробів, які виготовляє.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією автоматника елементного виробництва 2 розраду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Керує автоматичними лініями з виготовлення елементів та батарей: стежить за станом інструменту та пристроїв, що застосовує, показаннями автоматичних контрольно-вимірювальних приладів, системами змащування та охолодження лінії. Підналагоджує та регулює лінії в процесі роботи. Знаходить неполадки в роботі лінії та вживає заходів щодо запобігання та усунення їх. Керує одним з видів особливо складної конструкції, а також унікальним та експериментальним автоматом або напівавтоматом з виготовлення елементів та батарей. Керує автоматичними машинами з виготовлення сепараторів, установками з приготування та оброблення активних матеріалів і загущеного електроліту. Керує автоматами або напівавтоматами виготовлення негативних та позитивних електродів, виготовлення струмовідводів лугових елементів, контрольними, листоштампувальними багато-позиційними, обклеювальними, пресувальними, складання сольових, лужних елементів та батарей, термопластавтоматами, укладальними, пакувальними, штампувальними, етикетирувальними. Стежить за показаннями електронних приладів.

Повинен знати: будову та способи підналагодження та регулювання устаткування, яке обслуговує; правила застосування інструменту та пристроїв; будову складних контрольно-вимірювальних та електронних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією автоматника елементного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх