3-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції процесу бромування (випарювання, фільтрування, центрифугування, кристалізації). Готує та завантажує сировину, вивантажує продукт. Відбирає проби. Чистить апарати. Готує устаткування до ремонту.
Повинен знати: технологічну схему виробництва дільниці, яка обслуговується, та суть процесу бромування; будову та принцип роботи устаткування, схему комунікацій; види, склад, фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції, вимоги до них; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес бромування неорганічних сполучень або веде процес бромування органічних сполучень під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Завантажує реагенти в апарат, бромує, вивантажує продукт з апарата та передає його на наступні стадії виробництва. Регулює параметри технологічного процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів; контролює якість готового продукту. Виконує передбачені інструкцією аналізи. Обслуговує технологічне устаткування, комунікації та контрольно-вимірювальні прилади. Здає та приймає устаткування з ремонту.
Повинен знати: технологічну схему виробництва дільниці, яка обслуговується, та суть процесу бромування; правила регулювання процесу, будову, принцип роботи устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; схему комунікацій; правила відбору проб та методику проведення аналізів; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методику розрахунку сировини та виходу продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника бромування 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес бромування органічних сполучень у кислому середовищі або у середовищі органічних розчинів. Керує, апаратниками нижчої кваліфікації. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Провадить контрольні аналізи. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Виконує роботи з закачування готового продукту в залізничні цистерни. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування. Обліковує сировину та кількість одержаної продукції.
Повинен знати: технологічну схему виробництва дільниці, яка обслуговується, та суть процесу бромування; правила регулювання процесу; будову, принцип роботи устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; схему комунікацій; правила відбору проб та методику проведення аналізів; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методику розрахунку сировини та виходу продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника бромування 4 розряду - не менше 1 року.