RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Апаратник випарювання

Апаратник випарювання

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес випарювання сусла, купоросу або веде процес випарювання інших продуктів під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує і завантажує сировину, в апарати. Підтримує технологічні параметри відповідно до регламенту. Стежить за рівнем і температурою розчинів. Відбирає проби. Чистить устаткування, промиває випарні апарати. Обслуговує технологічне устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується і методи технологічного процесу випарювання; фізико-хімічні властивості випарювальних розчинів; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; правила відбору проб; режим догляду за устаткуванням; правила ведення обліку сировини та готової продукції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
Ведення процесу випарювання культуральної рідини, дріжджової суспензії.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес випарювання при атмосферному тиску у випарювальних апаратах різної конструкції, а також веде одноразові або початкові стадії багаторазового процесу випарювання в апаратах, які працюють під тиском вище атмосферного або під вакуумом; веде технологічний процес багаторазового випарювання (або останніх його стадій) у багатокорпусних випарних апаратах, які працюють під тиском вище атмосферного, або під вакуумом, або веде процес випарювання під вакуумом лабільних органічних речовин під керівництвом апаратника вищої кваліфікації.

Наповнює-завантажує випарні апарати розчинами, які підлягають концентруванню. Обігріває апарати топковими газами, парою, дифенильною сумішшю, маслом або іншими теплоносіями до температури, яка передбачена технологічним регламентом. Підтримує задані технологічні параметри випарювання: температуру, тиск, вакуум та інші регулюванням їх вручну за допомогою запірної арматури і вентилів. Контролює та реґулює рівні та концентрації розчинів, температуру, вакуум, питому вагу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Провадить аналізи, які передбачені робочою інструкцією. Зливає розчин і вивантажує продукт в збірники, охолоджує його і передає на склад або подальшу обробку.

Обліковує сировину та вироблений готовий продукт. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування і комунікацій та виконує дрібний ремонт. Обслуговує устаткування: випарні апарати, реактори, скрубери, топки, напірні баки, мірники, збірники, вентилятори та ін.; контрольно-вимірювальні прилади, комунікації; у разі потреби обслуговує сушильне, фільтрувальне та інше основне і допоміжне устаткування. Приймає устаткування з ремонту. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; суть і методи технологічного процесу випарювання; фізико-хімічні властивості випарювальних розчинів; технологічний режим і правила регулювання процесу; державні стандарти і технічні умови на готову продукцію; будову і принцип роботи устаткування, яке обслуговується; правила відбору проб методику проведення контрольних аналізів; режим догляду за устаткуванням; правила роботи у вогне- та вибухонебезпечних умовах, навики слюсарної справи; видаткові норми і правила ведення обліку сировини та готової продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення окремих стадій технологічного процесу багаторазового випарювання культуральної рідини або дріжджової суспензії на багатокорпусних вакуум-випарних установках під керівництвом апаратника вищої кваліфікації.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес багаторазового випарювання (або останніх його стадій) у багатокорпусних випарних апаратах, які працюють під тиском вище атмосферного, або під вакуумом; або веде процес випарювання під вакуумом лабільних органічних речовин; або веде процес випарювання розчину аміачної селітри; або веде процес випарювання гідролізної сірчаної кислоти під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Очищає розчини від шкідливих домішків нейтралізацією, продуванням парою або стиснутим повітрям, устоюванням, фільтрацією або іншими засобами. Рівномірно подає розчини заданої температури та концентрації довипарних апаратів, дозує додатки. Стежить за рівнем розчинів в апаратах; обігріває апарати різними нагрівними агентами; уловлює та видаляє пари.

Контролює та регулює концентрації розчинів, вакуум, тиск, навантаження по апаратах, температуру, подавання розчинів та інші показники процесу дистанційно або автоматично за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики, результатами аналізів та візуального спостереження. Переходить з автоматичного керування процесом на ручне дистанційне і навпаки. Веде періодичний контроль за роботою випарних апаратів, парозволожувальної установки, конденсаторів, ежекторів та іншого устаткування, яке обслуговується. Пускає та зупиняє насоси. Готує устаткування і контрольно-вимірювальні прилади до ремонту, контролює ремонт устаткування. Виконує простий ремонт устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та комунікацій.

Повинен знати: фізико-хімічні основи, суть технологічного процесу випарювання; технологічну схему отримання аміачної селітри; фізико-хімічні основи технологічного процесу отримання сечовини; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики, схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні і технологічні властивості розчину аміачної селітри; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес багатостадійного випарювання, який провадиться під вакуумом. Веде безперервний технологічний процес випарювання гідролізної сірчаної кислоти на установці, процес випарювання щолоків, багаторазового випарювання дріжджевої суспензії з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Контролює та регулює температуру в апараті у вузьких межах, навантаження на подаванні свіжої та видаленні концентрованої кислоти, охолодження сірчаної кислоти у теплообміннику, режим випарювання. Підбирає режим випарювання відповідно до навантаження, веде процес "визрівання" суспензії. Підбирає режим горіння у заглибних пальниках відповідно до змін співвідношень "повітря-газ".

Запалює пальники. Переводить керування режимом з ручного на автоматичне. Змінює режим горіння залежно від тривалості служби пальників. Пускає та зупиняє насоси. Обслуговує автоматичні регулятори з застосуванням фотоелементних та інших датчиків, випарні апарати, пальники, ерліфт, компресори, насоси, теплообмінники, ежектори, конденсатори, плавопроводи, газопроводи, сепаратори. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; суть і методи технологічного процесу випарювання; призначення та правила користування контрольно-вимірювальними приладами; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила відбору проб; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог де стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання 4 розряду - не менше 1 року.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АПАРАТНИК ВИПАРЮВАННЯ (ВИРОБНИЦТВО АМІАЧНОЇ СЕЛІТРИ)

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес підігрівання аміаку, азотної кислоти, їх нейтралізації, донейтралізації розчину аміачної селітри аміаком, випарювання розчину, амселітри, уловлювання аміаку із розчину аміачної селітри з сокової пари із парогазової суміші. Перевіряє повноту реакції нейтралізації азотної кислоти аміаком, концентрацію розчину аміачної селітри, донейтралізації розчину аміачної селітри шляхом проведення контрольних аналізів. Стежить за роботою абсорбційної системи.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх