RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Апаратник виробництва хімічних реактивів

Апаратник виробництва хімічних реактивів

2-й розряд

Завданий та обов'язки. Виконує окремі операції технологічного процесу на виробничій дільниці під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує сировину в апарати. Вивантажує транспортує продукт. Чистить устаткування. Бере участь у проведенні операцій, які не зв'язані зі зміною вихідних речовин (розчинення, фільтрації, віджимання тощо).

Повинен знати: технологічну схему і регламент виробництва; будову і принцип роботи основного і допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини і допоміжних матеріалів; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Обслуговує технологічно нескладний процес з напрацьовування одного реактивного продукту на виробничій дільниці (зокрема у виробництві з радіоактивними і стабільними ізотопами). Самостійно провадить операції, які не зв'язані зі зміною вихідних речовин (розчинення, фільтрації, віджимання, упарювання, кристалізації, центрифугування, сушіння, розмелювання тощо) відповідно до технологічного регламенту і робочої інструкції. Стежить за правильним ходом технологічного процесу і підтримує задані параметри технологічного режиму (температуру, тиск, вакуум тощо). Контролює хід хімічних реакцій і технологічного процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, за результатами аналізів і візуально. Визначає момент закінчення реакцій. Пускає, зупиняє та контролює роботу устаткування. Веде облік сировини, яка завантажується, та готової продукції. Виконує профілактичний огляд і усуває дрібні несправності у роботі устаткування.

Повинен знати: технологічну схему і регламент виробництва; технологічний режим і правила регулювання процесу; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини і допоміжних матеріалів; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виробництва хімічних реактивів 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Обслуговує всі стадії технологічного процесу з напрацьовування одного або декількох реактивних продуктів на виробничій дільниці (зокрема у виробництві з радіоактивними і стабільними ізотопами). Самостійно провадить всі операції, у тому числі одну-дві, які зв'язані зі зміною вихідної речовини (галогенування, сульфування, гідроксилування, нітрування, окислення, метилування, відновлення, діазотування, нітрозування, конденсування і перегрупування), а також операції розчинення, фільтрації, віджимання, упарювання, кристалізації, центрифугування, сушіння, розмелювання, таблетування та інші фізико-хімічні операції відповідно до технологічного регламенту і робочої інструкції. Готує, дозує та завантажує сировину і матеріали в апарати в суворо заданих кількостях. Постійно контролює хід хімічних реакцій за результатами відбору проб і аналізів. Виконує простий ремонт і усуває окремі несправності у роботі устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; суть фізико-хімічних реакцій і процесів на дільниці, яка обслуговується; технологічний режим і правила регулювання процесу; будову і правила експлуатації основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини і допоміжних матеріалів; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виробництва хімічних реактивів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Приготування натрію етилату і натрію метилату, хлористого водню.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Обслуговує всі стадії технологічного і процесу з напрацьовування одного або декількох тонажних реактивних продуктів на виробничій дільниці (зокрема у виробництві з радіоактивними і стабільними ізотопами). Самостійно провадить окремі операції, у тому числі не менше трьох, які зв'язані зі зміною вихідної речовини (галогенування, сульфування, гідроксилування, нітрування, окислення, відновлення, діазотування, конденсування, перегрупування, нітрозування), а також розчинення, фільтрації, віджимання, упарювання, кристалізації, центрифугування, сушіння, розмелювання та інші фізико-хімічні операції відповідно до технологічного регламенту і робочої інструкції.

Обслуговує технологічні схеми і установки з вироблення замовлених реактивів і особливо чистих речовин. Провадить демонтаж і складання технологічних схем і установок. Готує, розраховує і завантажує сировину і матеріали відповідно до ходу процесу в суворо заданих кількостях. Веде і регулює технологічний процес на окремих стадіях. Провадить складні хімічні реакції з застосуванням вибухо- і вогненебезпечних, отруйних та обпікаючих речовин, які вимагають великої відповідальності та обережності в поводженні. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічну схему і регламент виробництва; фізико-хімічні основи процесів, які здійснюються; порядок ведення регулювання технологічного процесу; конструкцію основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини і допоміжних матеріалів; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію; методику проведення контрольних аналізів та розрахунків; основи неорганічної та органічної хімії.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виробництва хімічних реактивів 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Самостійно провадить складні хімічні реакції, які зв'язані з освоєнням прогресивних процесів і устаткування (хроматографія, електрофорез, ультразвук тощо) і застосовує радіоактивні та стабільні ізотопи, високотоксичні, вибухо- і вогненебезпечні, отруйні та обпікаючі речовини, які вимагають виняткової відповідальності та особливої обережності в поводженні. Обслуговує автоматизовані виробництва, на яких ведеться напрацьовування замовної продукції, а також особливо чистих речовин. Готує і розраховує сировину та інші компоненти, самостійно контролює хід технологічного процесу, виконує контрольні аналізи; визначає момент закінчення реакції, вивантажує і оформляє готову продукцію заданого ступеню чистоти. Обробляє результати спостережень. Провадить складання лабораторно-дослідних схем і установок під керівництвом працівників вищої кваліфікації для вироблення реактивної продукції в невеликих кількостях.

Повинен знати: технологічну схему і регламент декількох складних виробництв, хімічних реактивів і особливо чистих речовин; фізико-хімічні основи і суть хімічних реакцій та технологічних процесів; різні методи і прийоми напрацьовування замовної реактивної продукції; правила освоєння нових препаратів і високочистих речовин; конструктивні особливості основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини і допоміжних матеріалів; державні стандарти та технічні умови на сировину та готову продукцію; основи неорганічної та органічної хімії.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника виробництва хімічних реактивів 5 розряду - не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх