3-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде простий технологічний процес десорбції або середньої складності процес десорбції під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Приймає та готує сировину та реагенти. Завантажує їх в апарати. Вивантажує готовий продукт. Обслуговує технологічне устаткування. Чистить апарати. Відбирає проби. Готує устаткування до ремонту. Усуває несправності у роботі устаткування.
Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт.
Олеум - ведення процесу десорбції у виробництві персульфату натрію та параминосаліцилату натрію.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде середньої складності процес десорбції. Приймає, дозує газ, пару насичених розчинів; провадить десорбцію продукту з підігріванням, під вакуумом; провадить конденсацію, подає десорбований продукт на відмивання; передавлює готовий продукт в ємкості. Обслуговує десорбери, збірники, підігрівники, кип'ятильники, вакуум-насоси, лубрикатори та інше устаткування.
Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій; регулює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Контролює продукт, який підлягає десорбції. Веде облік готової продукції. Здає та приймає устаткування з ремонту.
Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій; фізико-хімічні властивості речовин, які підлягають десорбції; технологічний режим; суть і правила регулювання технологічного процесу; правила відбору проб; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника десорбції 3 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт.
1. Ведення процесу виділення та очистки речовин з використанням десорбції.
2. Ведення процесу виробництва брому і дибромпропану.
3. Ведення процесу виробництва йоду повітряно-десорбційним методом.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес десорбції. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Провадить контрольні аналізи. Заміряє витрату сировини і вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за станом і роботою устаткування. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій.
Повинен знати: технологічну схему дільниці, яка обслуговується; будову, правила експлуатації основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій; фізико-хімічні властивості речовин, які підлягають десорбції; технологічний режим; правила регулювання технологічного процесу; методику виконання аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника десорбції 4 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт.
Ізобутилен, феноли - ведення процесу десорбції.