RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Апаратник електролізу

Апаратник електролізу

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес електролізу під керівництвом апаратника вищої кваліфікації у виробництві водню. Готує розсіл, очищає розсіл, провадить електроліз очищеного розсолу. Очищає отриманий водень. Охолоджує водень у холодильнику, промиває водень електролітом з ртутних ванн. Здійснює компримування, сушить водень. Перекачує під тиском цехам-споживачам.

Повинен знати: технологічну схему процесу електролізу; будову і принцип роботи електролізерів різних конструкцій; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів солей, основ, кислот.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес електролізу на електролізерах зі струмовим навантаженням до 5000 ампер. Контролює подавання розсолу в електрованну, контролює тиск в електролізері та трубопроводах, контролює рівень і температуру розсолу, заміряє напругу на ваннах, реєструє дані про хід технологічного процесу; дозує подавання розсолу в електролізери. Відбирає проби і доставляє їх в лабораторію. Готує устаткування до роботи, пускає та зупиняє його. Чистить кармани електролізерів, усуває дрібні несправності. Продуває електролізери і трубопроводи азотом. Провадить періодичний обхід та огляд устаткування. Змазує та чистить устаткування. Стежить за станом запірної арматури.

Повинен знати: технологічну схему процесу електролізу і основи електротехніки; будову та принцип роботи електролізерів різних конструкцій, контрольно-вимірювальних приладів і схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів солей, основ, кислот; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила, відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника електролізу 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес електролізу на електролізерах зі агрумовим навантаженням від 5000 до 20000 ампер. Готує розчини електролітів, дозує та подає в електролізери воду, розчини електролітів та інші компоненти, подає постійний електричний струм. Контролює та регулює напругу електричного струму, склад електролітів та інших параметрів процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Обслуговує електролізери різних конструкцій: періодичного і безперервного типу, діафрагмових і ртутних. Наповнює електролізні ванни каустичним плавом та зливає відходи каустика з ванн. Відбирає продукти розкладання або електрохімічного синтезу з електролізеров. Очищає, промиває, білить, фарбує електролізери. Стежить за станом устаткування. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій. Заміряє витрати сировини та вихід готового продукту. Оцінює їх якість за результатами аналізів. Керує апаратниками, які обслуговують електролізери з струмовим навантаженням до 5000 ампер.

Повинен знати: технологічну схему процесу електролізу і основи електротехніки; будову і принцип роботи електролізерів різних конструкцій, контрольно-вимірювальних приладів і схему арматури, комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів солей, основ, кислот; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника електролізу 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес електролізу на електролізерах зі струмовим навантаженням понад 20000 ампер. Контролює та регулює параметри процесу: напругу електричного струму, температуру і рівень в електролізерох, склад розчинів електролітів, вихід і якість продуктів розкладання. Регулює подавання охолоджуючої води в катодні та анодні холодильники, готує електролізери до шунтовання, промиває, заміняє, вимикає та вмикає серії. Стежить за роботою і станом всього устаткування відділення електролізу, готує та очищає розчини електролітів, сушить і транспортує отримані продукти. Провадить контрольні аналізи. У разі потреби зупиняє устаткування та вмикає до роботи після зупинки з доведенням до нормального технологічного режиму. Обслуговує контрольно-вимірювальні прилади та засоби автоматики, запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Керує апаратниками, які обслуговують електролізери зі струмовим навантаженням від 5000 до 20000 ампер.

Повинен знати: технологічну схему електролізного відділення і основи електротехніки; будову і конструктивні особливості основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів електролітів і отриманих продуктів, сировини, яка застосовується, та її властивості; технологічний режим і правила регулювання процесу; методику проведення аналізів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника електролізу 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес електролізу на електролізерах зі струмовим навантаженням понад 20000 ампер і з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Керує регулювальними пристроями. Контролює ізоляцію, заміряє потенціали на електролізері. Обслуговує відділення прийому та підігріву розсолу, водневі гідрозатвори, водневе відділення. Здійснює операцію пуску та зупинки водневих компресорів, хлорних компресорів. Обслуговує газгольдери.

Повинен знати: технологічну схему електролізного відділення і основи електротехніки; технологічний режим і правила регулювання процесу; будову і правила експлуатації основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні властивості розчинів електролітів і отриманих продуктів; державні стандарти на сировину.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника електролізу 5 розряду - не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх