RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Апаратник підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції

Апаратник підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес з прийому, підготовки сировини, відпуску напівфабрикатів та готової продукції під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує тару для упакування готової продукції; розфасовує продукцію в тару; розміщує продукт на складах. Очищає ємкості від сторонніх домішок.

Повинен знати: фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів та продукції; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; правила зберігання напівфабрикатів та готової продукції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес підготовки сировини, напівфабрикатів та готової продукції. Налагоджує лінії для прийому та перекачування сировини, напівфабрикатів та продукції. Готує під завантаженя вагони. Перевіряє справність кранів, трубопроводів, точність замірів продукції. Приймає сировину в приймальні баки, цистерни, танки, бункери. Готує сировину (очищає, дробить, просіває, сушить тощо). Для продуктів, які видаються (сипучих, твердих, рідких та газоподібних), готує уклони, суміші та розчини згідно з установленою рецептурою. Завантажує готову продукцію за допомогою кратцер-крана. Стежить за правильним зберіганням всіх видів сировини та продукції. Розраховує кількість потрібної сировини, перераховує показники у вагові одиниці вимірювання та оформлює технічну документацію. Веде облік сировини, напівфабрикатів та продукції, які отримуються та відпускаються. Керує кратцер-кранами та обслуговує їх, обслуговує конвеєри, елеватори, ємкості, сушильні апарати, змішувачі, дробарки, сита, грохоти, фільтри, вентиляційні установки, циклони, маневровий пристрій, віброплити, насоси, транспортні механізми, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади, запірнорегулювальні пристрої. Визначає та усуває дрібні несправності в роботі устаткування. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.

Повинен знати: фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів та продукції; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; правила зберігання напівфабрикатів та готової продукції; правила оформлення документів з видавання продукції; інструкцію з обліку та звітності; вимоги до сировини та готової продукції; методику проведення аналізів; прийом робіт; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес підготовки сировини, напівфабрикатів та готової продукції у виробництві отруйних та агресивних речовин або з великим асортиментом продукції, процес нейтралізації абгазів, технологічний процес випаровування зріджених газів, одержання гіпохлориту натрію, а також керує апаратниками нижчої кваліфікації в інших виробництвах. Налагоджує лінії для приймання та транспортування сировини, напівфабрикатів та продукції. Перевіряє справність стрічкових конвеєров, пересипних пристроїв, системи очищення запиленого повітря. Приймає сировину з центрального матеріального складу, з суміжних цехів, з хоперів в силоси, з залізничних цистерн та настроює лінії для перекачування з цистерн в сховище. Розігріває закристалізовану сировину у цистернах та перекачує її в резервуари. Готує сировину до пуску у виробництво: доводить вологість до потрібних значень, підігріває рідку сировину, усереднює концентрацію по всьому об'єму у резервуарі. Готує хімічні розчини. Обслуговує великогабаритні резервуари ємкістю від 100 до 2000 куб.м. Розливає готову продукцію у бочки та цистерни. Маркує та упаковує тару готової продукції відповідно до державних стандартів та технічних умов. Приймає бочко-тару та залізничні цистерни з суміжних цехів, виконує контроль за справністю та чистотою. Готує залізничні цистерни та вагони, мінераловози під завантаження. Вивантажує бункери в вагони, мінераловози та автомобільний транспорт. Завантажує готову продукцію в бочко-тарі у вагони та на автомашини за допомогою електрокар та вручну. Контролює температурні режими, аварійно зупиняє устаткування, контролює та регулює кількість продукту, який розливається в бочки та цистерни, візуально та за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Контролює якість продукції, що відвантажується, а також її вагу за допомогою залізничних та автомобільних вагів. Виявляє та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму. Відбирає проби. Керує кратцер-кранами та обслуговує їх, обслуговує конвеєри, норії, ємкості, елеватори, сховища, резервуари, інжекційні скрубери вакуум-приймальники, вакуум-насоси, установку компримування, осушування повітря, припливно-витяжні та аварійні системи вентиляції та інші системи локалізації хлорної хвилі, трубопроводи, блокування, маневровий пристрій, вагі бункерні, контрольно-вимірювальні прилади та автоматику, комунікації тощо. Веде облік сировини, напівфабрикатів та продукції, які отримуються та відпускаються. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування. Здійснює пуск та зупинку устаткування, готує його до ремонту, виконує дрібний ремонт та приймає з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва, технологічний режим та правила регулювання процесу; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів, схему арматури та комунікацій; правила обслуговування залізничних цистерн для перевезення рідкого аміаку; фізико-хімічні властивості сировини, напівфабрикатів та продукції; правила зберігання отруйних та агресивних речовин; правила оформлення документів з відпускання продукції; інструкцію з обліку та звітності; державні стандарти на сировину та готову продукцію; правила відбору проб і методику проведення контрольних аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення технологічного процесу підготовки сировини, напівфабрикатів та готової продукції у виробництвах: синтетичного аміаку (під час обслуговування складів рідкого аміаку; наливання рідкого аміаку у залізничні цистерни, їх дозування та продування азотом), міцної азотної кислоти, сірчаної кислоти, хлору, каустичної соди, карбіду кальцію, метанолу, ізобутанолу, вищих спиртів, формаліну, капролактаму і полімеру капролактаму, технічного хлорофосу, поліетилену, нітрилу акрилової кислоти і штучного волокна "нітрон", фталевого ангідриду, пентоеритриту, себацинової кислоти, іонообмінних смол, карбаміду, карбамідних смол, поліхлорвінілового пластикату, поліфор-мальдегіду.
2. Робота з великим асортиментом продукції (від 30 найменувань та більше) у лакофарбових виробництвах та у виробництві напівфабрикатів для кольорового кіно (від 40 найменувань та більше).

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес підготовки сировини, напівфабрикатів та готової продукції у виробництві отруйних та агресивних речовин або з великим асортиментом продукції з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Контролює роботу систем автоматики. Бере участь у ремонтних роботах основного устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва, технологічний режим та правила регулювання процесу; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівфабрикатів та продукції; конструктивні особливості устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів; методику розрахунку сировини та підготовки продукту; правила зберігання напівфабрикатів та готової продукції; правила оформлення документів з відпускання продукції; інструкції з обліку та звітності; правила користування індивідуальними засобами захисту під час роботи з отруйними та агресивними речовинами; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення технологічного процесу зберігання рідкого аміаку в ізотермічному сховищі та видавання аміаку споживачам.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ АПАРАТНИК ПІДГОТОВКИ СИРОВИНИ ТА ВІДПУСКАННЯ НАПІВФАБРИКАТІВ І ПРОДУКЦІЇ (ВИРОБНИЦТВО АМІАЧНОЇ СЕЛІТРИ)

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес розчинення подрібненого амофосу в плаві аміачної селітри з дотриманням показників pH та концентрації. Приймає гранульований амофос з хоперів у силоси, отримує подрібнений амофос на дробарках та контролює дозування подрібненого амофосу, плаву аміачної селітри і подавання готової продукції на грануляцію. Обслуговує насоси, дробарки, конвеєри, норії, ємкості, трубопроводи, запірно-регулюючу арматуру, ваги бункерні.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес розчинення подрібненого амофосу в плаві аміачної селітри з дотриманням показників pH та концентрації з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Підтримує оперативний зв'язок з суміжними цехами, готує та завантажує устаткування, контролює одержання суміші плаву аміачної селітри з амофосом до встановлених параметрів.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх