1-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде процес сепарування борошна з деревини та борошна з пластмасових виробів, що забраковані. Готує та завантажує сировину. Вивантажує продукт. Чистить та промиває устаткування. Готує устаткування до ремонту.
Повинен знати: технологічний процес сепарування; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; схему комунікацій.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
2-й розряд
Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції процесу сепарування емульсій, суспензій, рідини та газової суміші, твердих продуктів на сепараторах різної конструкції. Готує сировину. Завантажує сепаратори за допомогою насосів, стиснутого повітря, вакуумом або самопливом. Обслуговує технологічне устаткування. Вивантажує продукт за допомогою насосів, стиснутого повітря, вакуумом або самопливом. У разі потреби дезинфікує та обробляє приміщення та устаткування для створення стерильних та напівстерильних умов роботи. Відбирає проби.
Повинен знати: технологічний процес сепарування; параметри технологічного режиму; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; схему комунікацій; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сепарування 1 розряду - не менше 0,5 року.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сепарування емульсій, суспензій, рідини та газової суміші, твердих продуктів на сепараторах різної конструкції. Регулює рівень і тиск у сепараторах, швидкість обертання, питому вагу рідин, які розділяються, візуально, за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Усуває причини відхилень від заданих параметрів процесу сепарування. Провадить аналізи, які передбачені робочою інструкцією. Обслуговує технологічне устаткування: повітряні, рідинні, обертові та інші типи сепараторів, реторти, ділильні колони, промивні апарати, екстрактори, відстійники, дезінтегратори, циклони, збірники, контрольно-вимірювальні прилади, арматуру, комунікації та інше устаткування. Приймає устаткування з ремонту.
Повинен знати: технологічний процес сепарування; параметри технологічного режиму; будову устаткування, яке обслуговується; схему комунікацій; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; правила відбору проб та методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимога. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сепарування 2 розряду - не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сепарування на багатокамерних та електромагнітних сепараторах, безперервно діючих флорентійських посудинах, а також сепарування у виробництві препаратів біосинтезу або бактерійних та вірусних препаратів та керує апаратниками нижчої кваліфікації. Приймає сировину. Дозує її в апарати. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, за станом та роботою устаткування. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Провадить контрольні аналізи. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій.
Повинен знати: технологічний процес сепарування; параметри технологічного режиму; будову та правила обслуговування устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему комунікацій; правила відбору проб та методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сепарування 3 розряду - не менше 1 року.