RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Апаратник спалювання

Апаратник спалювання

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес спалювання відхідних газів, промислових стоків, кубових залишків та твердих відходів у пічах спалювання різних конструкцій. Подає гази, промислові стоки, кубові залишки, тверді відходи у топки печі. Доводить печі до потрібного режиму. Контролює та регулює подавання палива та відхідних газів, промислових стоків, кубових залишків, твердих відходів, повітря до печей спалювання, рівень у збірниках, температуру у камері згоряння і температуру димових газів за показаннями контрольно-вимірювальних приладів результатами аналізів та візуального спостереження. Обслуговує печі спалювання, насоси, вентилятори, збірники, трубопроводи димососи та інше устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: фізико-хімічні основи та схему технологічного процесу спалювання; будову, принцип роботи устаткування; схему комунікацій і контрольно-мірювальних приладів; фізико-хімічні властивості продуктів і топкових газів, які спалюються; режим та правила регулювання процесу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес спалювання відхідних газів, природного газу, промислових стоків, кубових залишків та твердих відходів у пічах спалювання різних конструкцій з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації, а також обслуговує складні установки різних систем для спалювання рідких, газоподібних або твердих відходів хімічних виробництв, які не пов'язані технологічно з утилізацією теплової енергії або хімічної сировини. Приймає кубові залишки в збірники. Приймає газ, обслуговує газопроводи газорозподільного устаткування та настроює його. Перевіряє систему блокування печі спалювання. Керує автоматичною системою регулювання температури у камері згоряння печі. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму, несправностям у роботі устаткування, комунікацій, газорозподільного устаткування та усуває їх. У разі аварії зупиняє печі, вживає заходів з ліквідації аварії. Обслуговує факельне господарство. Обліковує витрати пального, газів, які спалюються, кубових залишків, промислових стоків та твердих відходів.

Повинен знати: фізико-хімічні основи та схему технологічного процесу спалювання; будову устаткування; схему комунікацій та контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні властивості спаленних продуктів та пальних газів; режим та правила регулювання процесу; схему автоматичних систем регулювання та систем блокування; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника спалювання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес на особливо складних установках різних систем для роздільного та одночасного спалювання рідких, твердих та газоподібних відходів хімічних виробництв, які пов'язані технологічно з утилізацією теплової енергії та які працюють на твердому, рідкому або газоподібному пальному. Послідовно або паралельно запускає, виводить на режим та зупиняє різні системи. Запускає та зупиняє відцентрові вентилятори, димососи та насоси будь-якого типу. Регулює процес горіння. Стежить за роботою основного і допоміжного устаткування. Перемикає живильні лінії та шибери, провадить профілактичний огляд установок спалювання та їх допоміжне устаткування та механізми. Бере участь у планово-запобіжному ремонті. Приймає установки та їх допоміжне устаткування з ремонту та готує їх до роботи.

Повинен знати: технологічний процес спалювання рідких, твердих та газоподібних відходів хімічного виробництва, технологічні процеси утилізації енергії та сировини, будову установок і допоміжних механізмів; фізико-хімічні властивості відходів хімічних виробництв та застосовуваного палива; методи визначення оптимальних режимів горіння; будову, умови та способи застосування контрольно-вимірювальних приладів та автоматичних систем регулювання та блокування; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника спалювання 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес на особливо складних установках різних систем для роздільного та одночасного спалювання рідких, твердих та газоподібних відходів хімічних виробництв, які пов'язані технологічно з утилізацією теплової енергії та працюють на твердому, рідкому або газоподібному пальному. Вилучає відходи виробництва (розчин адипатів натрію) під час спалювання з сумішшю природного газу, повітря з одержанням розчину та кристалічної соди. Послідовно або паралельно запускає, виводить на режим та зупиняє різні системи. Запускає та зупиняє відцентрові вентилятори, димососи та насоси будь-якого типу. Регулює процес горіння, одержує готовий продукт, контролює якість продукції та її відвантаження. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму. Координує роботу з іншими цехами підприємства. Веде облік витрат пального, газів, які спалюються, відходів та готової продукції. Стежить за роботою основного і допоміжного устаткування. Перемикає живильні лінії та шибери, провадить профілактичний огляд установок спалювання та їх допоміжне устаткування та механізми. Бере участь у планово-запобіжному ремонті. Готує установки та їх допоміжне устаткування до ремонту, приймає з ремонту та готує їх до роботи. Обслуговує систему опалення. Керує роботою апаратників нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічний процес спалювання рідких, твердих та газоподібних відходів хімічного виробництва, технологічні процеси утилізації енергії та сировини, будову установок і допоміжних механізмів; фізико-хімічні властивості відходів хімічних виробництв та застосовуваного палива; методи визначення оптимальних режимів горіння; будову, умови та способи застосування контрольно-вимірювальних приладів та автоматичних систем регулювання та блокування; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника спалювання 5 розряду - не менше 1 року.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх