3-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сублімації - очищення, виділення або розділення твердих речовин шляхом переводу їх у пароподібний стан під час нагрівання з наступною кристалізацією з парів. Готує сировину, завантажує в реакційний апарат, підігріває, сублімує, конденсує, звільнює апарати (зливає в форми, вивантажує з форм), зважує, пакує або передає продукт на наступну технологічну операцію, чистить апарати. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Відбирає проби для контролю. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Обслуговує субліматори, конденсатори, млини, шламороздільники, збірники, насоси, топки, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади та інше устаткування. Веде облік сировини та кількості продукції, яка отримується. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.
Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; фізико-хімічні основи, суть та параметри технологічного процесу; правила регулювання процесу; правила відбору проб; правила обліку сировини та виходу продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде процес сублімації з одночасним виконанням контрольних аналізів, розрахунки потрібної сировини та виходу продукції та керує апаратниками нижчої кваліфікації або веде процес сублімації фосфору в електропечах, аспірину, саліцилової кислоти, каломелі, сулеми, йоду, фталевого ангідриду, нафталіну. Контролює та регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Провадить аналізи.
Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; фізико-хімічні основи, суть та параметри технологічного процесу; правила регулювання процесу; правила відбору проб і методику проведення аналізів; методику розрахунку сировини та виходу продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сублімації з розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде процес сублімації з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації у виробництві особливо чистого селену та хлористого алюмінію. Розраховує і дозує сировину. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Заміряє витрати сировини та вихід продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Керує процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх.
Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури, комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні і технологічні властивості сировини, напівпродуктів та готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; фізико-хімічні основи, суть та параметри технологічного процесу; правила регулювання процесу; правила відбору проб і методику виконання аналізів; методику розрахунку сировини та виходу продукції; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сублімації 4 розряду - не менше 1 року.