3-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сульфування у виробництві, які не потребують суворого дотримання температурного режиму, або веде технологічний процес сульфування твердих та рідких продуктів сірчаною кислотою, олеумом, сірчаним-ангідридом у вузьких температур них межах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує сировину та матеріали в реактор. Вивантажує готовий продукт. Відбирає проби. Видаляє промислові води. Чистить реактори. Обслуговує устаткування. Готує устаткування до ремонту.
Повинен знати: технологічну схему виробництва та суть процесу, який обслуговується; будову 5 принцип роботи устаткування; фізико-хімічні властивості сировини, допоміжних матеріалів та готової продукції; технологічний режим та правила регулювання процесу; правила відбору проб.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сульфування твердих та рідких продуктів сірчаною кислотою, олеумом, сірчаним ангідридом в суворо вузьких температурних межах. Готує сировину та сірчану кислоту, завантажує їх в реактор, перемішує сульфомасу, регулює температуру. Вивантажує продукт та передає його на наступні операції або на склад. Видаляє промивні води та відпрацьовану кислоту. Контролює та регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Обслуговує реактори (сульфуратори), дозуючі пристрої, насоси, комунікації та інше устаткування. Приймає устаткування з ремонту. Обліковує витрати сировини, матеріалів та продукції. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.
Повинен знати: технологічну схему виробництва та суть процесу, який обслуговується; будову устаткування; фізико-хімічні властивості сировини, допоміжних матеріалів та готової продукції; технологічний режим та правила регулювання процесу; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сульфування 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес. Контролює та координує роботу апаратників з сульфування твердих та рідких продуктів сірчаною кислотою, олеумом, сірчаним ангідридом або веде процес сульфування хлорсульфоновою кислотою у виробництві стрептоциду. Визначає момент закінчення операції за результатами аналізів та зовнішнім виглядом продукту, відстоює або промиває його (у разі необхідності нейтралізує, відбілює або вносить додаткові компоненти). Уловлює відпрацьовані гази. Розраховує витрату сировини та кислоти. Усуває несправності устаткування.
Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову та правила обслуговування устаткування; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, допоміжних матеріалів та готової продукції; технологічний режим та правила регулювання процесу; вимоги до сировини та продукції; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією апаратника сульфування 4 розряду - не менше 1 року.
6-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес сульфування або одержання сульфопродуктів на основі синтетичних жирних кислот, керує та координує роботу відділення сульфування у виробництві синтетичних жирних кислот. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Провадить контрольні аналізи. Заміряє та розраховує витрату сировини та вихід готового продукту, оцінює їх якість за результатами аналізів. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики, за станом та роботою устаткування, яке обслуговується.
Повинен знати: технологічну схему виробництва та суть процесу, який обслуговується; конструкцію устаткування та контрольно-вимірювальних приладів; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, допоміжних матеріалів та готової продукції; технологічний режим та правила регулювання процесу; державні стандарти на сировину та продукцію; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.
Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника сульфування розряду - не менше 1 року.