2-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде каландрування різних виробів під керівництвом каландрувальника вищої кваліфікації, а також виконує допоміжні роботи у процесі каландрування лінолеуму: підвозить рулони джутової тканини до каландра та заправляє їх на розмотувальні валки в каландр, зшиває кінці рулонів джутової тканини, зрізає ножицями вузли та нитки тканини під час розмотування рулону, регулює рівномірне натягнення тканини, яка надходить на каландр. Під час каландрування лінкрусту: дозує лінкрустну масу, яка надходить на каландр, подає та рівномірно її розподіляє між валками каландра, підвозить папір для нанесення на нього лінкрустної маси.
Повинен знати: види та призначення прокладного джуту, паперу для лінкрусту; будову механізму розмотки джутової тканини та зшиття фалд рулонів; схему роботи та взаємозв'язок мішального устаткування; будову каландра; прийоми роботи.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес каландрування виробів на каландрах різних типів або веде каландрування під керівництвом каландрувальника вищої кваліфікації з листовання та калібровки полівінілхлоридних, гліфталевих, кумаронових та інших полімерних сумішей (окрім гумових) на каландрах за довжиною валків до 1500 мм та при ущільненні магнітних стрічок з нанесеним феромагнітним шаром та паперових баритованих фотопідкладок. Готує каландр для роботи. Доставляє, установлює та заправляє напівфабрикат в машину. Дозує суміш, забезпечує рівномірне живлення каландра та розподілення суміші, яка надходить, за довжиною валків за допомогою механічних пристроїв або вручну. Стежить за ходом технологічного процесу каландрування, регулює натягнення та якість намотування. Видаляє або відмічає дефектні місця. Знімає готову продукцію, маркує та доставляє на склад або передає на подальше оброблення. Чистить та змазує машину.
Повинен знати: будову, призначення устаткування, яке обслуговується; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; гатунки, властивості та призначення сумішей, які каландруються, та особливості їх оброблення; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією калавдрувальника 2 розряду - не менше 1 року.
4-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес отримання плівки пластикату, вініпласту та інших каландруванням на каландрах різної конструкції. Каландрує полівінілхлоридні, гліфталеві, кумаронові та інші полімерні суміші (окрім гумових) в монолітне одношарове полотно або плівки багатошарового лінолеуму на каландрах за довжиною валків понад 1500 мм. Веде процес каландрування каталізатора (крейдяної суміші), магнітних стрічок з нанесеним феромагнітним шаром та паперових баритованих фотопідкладок. Регулює рівномірне живлення каландра, розподіляє суміш, яка надходить, за довжиною валків каландра, натягнення намотування. Налагоджує каландри залежно від товщини, ширини та ущільнення виробів, які виготовляються. Керує каландрувальниками, які обслуговують калавдри довжиною валків до 1500 мм.
Повинен знати: будову каландрів різних типів; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; правила налагодження каландрів до роботи; фІзико-хімічні властивості сумішей, які каландруються; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією каландрувальника 3 розряду - не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес каландрування полімерних сумішей (окрім гумових) в монолітне одношарове полотно або плівки багатошарового лінолеуму на каландрах довжиною валків понад 1500 мм з одночасним керівництвом каландрувальниками нижчої кваліфікації; веде технологічний процес каландрування магнітних стрічок на лавсановій основі на швидкісних каландрах з наступним обробленням в спеціальній досушці; веде безперервний технологічний процес отримання багатошарових листів і плівок із композицій АБС-ПВХ на трипліруючій установці з довжиною валків 2000 мм. Керує технологічним процесом отримання багатошарових листів та плівок з різним малюнком тиснення за допомогою приладів, які працюють на електронних схемах. Керує процесом подавання теплоносіїв (газу, перегрітої води) та регулює режим їх роботи. Керує процесом зварювання плівок-напівфабрикатів у безперервне полотно.
Повинен знати: будову та правила експлуатації каландрів різних типів; технологічний процес каландрування та сполучених переділів; правила налагодження каландрів до роботи; фізико-хімічні властивості сумішей, які каландруються; технічні вимоги до якості продукції, сумішей та матеріалів, які застосовуються.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією каландрувальника 4 розряду - не менше 1 року.
Приклади робіт.
Каландрування листів та плівок різної жорсткості товщиною від 0,5 до 2,5 мм з різним малюнком тиснення під шкіру, дерево тощо.