RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Машиніст шприц-машини

Машиніст шприц-машини

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує прості роботи з шприцювання гумових заготовок. Підбирає шайби. Настроює та розігріває машину. Провадить безперервне живлення машини сумішшю та періодичний контроль за правильністю калібра заготовок, які випускаються. Розбирає, чистить та складає шприц-машину. Провадить погумування дроту на шприц-машині кільцевироблювального аґреґага. Виконує роботи у процесі шприцювання шнурів та трубок на шприц-машинах різної конструкції з діаметром черв'яка до 85 мм під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Підносить гумову суміш від вальців, приймає трубки та шнури різних профілів, які витягає машина. Проміряє та обрізає заготовки відповідно до заданих розмірів, пропудрює або охолоджує, укладає на лотки або листи.

Повинен знати: технологічний процес шприцювання; специфікацію, розміри, типи та профілі виробів, рецепти, марки гумових сумішей та особливості їх оброблення; технічні вимоги до якості продукції; будову та правила налагодження устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
1. Заготовки для дверних та віконних стекол до автомашин - виготовлення.
2. Стрічки велоободові різних типів та розмірів із розігрітої гумової суміші-шпрцювання.
3. Шнур гумовий для деталей "Аптечок" - виготовлення на шприц-машинах.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує роботи середньої складності з шприцювання гумових заготовок або складні роботи з шприцювання гумових заготовок або інших виробів під керівництвом машиніста шприц-машини вищої кваліфікації. Провадить шприцювання гумових шлангів, трубок та шнурів різної конструкції та профілів на шприц-машинах з діаметром черв'яка до 85 мм (окрім особливо відповідальних деталей). Провадить погумування металокорду для знімних протекторних кілець. Готує масу для шприцювання (нагрівання). Підносить та завантажує шприц-машину масою. Регулює температурний режим. Знімає вироби. Передає вироби на подальші технологічні операції. Чистить та змазує механізми. При наявності автомата-дозатора (виробництво штампованих калош) регулює роботу автомата та стежить за роботою діючого синхронно з дозатором відбірного транспортера.

Повинен знати: технічні вимоги до маси, яка шприцюється; будову, принцип роботи шприц-машини; правила обслуговування механізмів шприц-машини; асортимент, специфікацію та розміри заготовок; правила роботи на підйомно-транспортних механізмах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шприц-машини 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Прокладки для вулканізаторів, ебонітові палки, лужні трубки, секторні та кільцеві варильні камери - шприцювання.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує складні роботи з шприцювання гумових заготовок. Провадить шприцювання заготовок гумотехнічних виробів та заготовок для відновлення та ремонту шин на машинах з діаметром черв'яка понад 85 мм, а також особливо відповідальних виробів на малих шприц-машинах. Провадить дегумування металокорду у процесі виготовлення знімних протекторних кілець на автоматизованій лінії. Виготовляє вироби з фаоліту, вініпласту, кабельного пластикату методом шприцювання. Провадить художню інкрустацію виробів складної конфігурації методом багаторазового шприцювання. Готує шприц-машину до роботи: підбирає та установлює мундштуки, дрони, регулювальні планки. Стежить за подачею маси в шприц-машину. Регулює режим шприцювання: температуру, циркуляцію води, швидкість шприцювання за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та візуально. Стежить за якістю заготовок, які випускаються. Пускає, зупиняє та налагоджує шприц-машину. Керує машиністами нижчої кваліфікації.

Повинен знати: технологічний процес шприцювання; будову та правила налагодження шприц-машин різних типів; марки та властивості сумішей, які обробляються, та допоміжних матеріалів; специфікацію та розміри заготовок; технічні вимоги до якості продукції; способи інкрустації методом багаторазового повторного шприцювання; правила користування контрольно-вимірювальними приладами.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шприц-машини 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Велопротектори, велокамери та ободові стрічки - шприцювання.
2. Шланги з обплетенням - облицювання на шприц-машинах зі скошеною головкою у виробництві обплітальних рукавів.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Провадить шприцювання заготовок їздових та варильних камер, заготовок для протекторних кілець та діафрагм. Готує спільно з вальцювальником наважку маточної суміші за рецептом. Настроює шприц-машину на заданий калібр, діаметр перерізу та вагу заготовок. Дотримується технологічних параметрів. Керує підйомними пристроями з вивантаження та переміщення заготовок.

Повинен знати: технологічний процес шприцювання заготовок, які випускаються; шифри та рецепти гумових сумішей, які обробляються, розміри та специфікацію заготовок; технічні вимоги до виробів; режими роботи устаткування; будову та правила налагодження шприц-машини та контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шприц-машини 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Заготовки фермових гумових технічних виробів - виготовлення на прецизійному передформувачі.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх