RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Оператор дистанційного пульта керування у хімічному виробництві

Оператор дистанційного пульта керування у хімічному виробництві

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде простий технологічний процес згідно з регламентом з дистанційного пульта керування, який обладнаний реєструючими, записуючими та регулюючими приладами та пристроями або веде окремі операції складного багатофазного процесу під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Продуває апарати і комунікації інертним газом. Готує сировину, складає первинні розчини, суміші, дозує сировину і завантажує її в апарати. Веде технологічний процес при перемішуванні реакційної маси з підігріванням або охолодженням її до заданої температури. Подає в апарати додаткові компоненти або каталізатори. Визначає момент закінчення реакції і готовність продукту. Виділяє готовий продукт з реакційної маси; вивантажує продукт, фільтрує, устоює, відганяє, кристалізує, сушить, розсіває і тощо. Відбирає проби.

Контролює технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами хімічних аналізів. Регулює параметри технологічного режиму з пульта керування. Складає розчини і суміші заданої концентрації і рецептури. Веде записи в технологічному журналі, веде облік руху сировини і продуктів. Обслуговує устаткування і комунікації, якими оснащена дільниця. Усуває дрібні несправності.

Повинен знати: технологічну схему виробництва продукту; фізико-хімічні основи та суть процесу на дільниці, яка обслуговується; будову та принцип роботи основного і допоміжного устаткування, щита керування, контрольно-вимірювальних приладів та регулюючих пристроїв; технологічний режим і правила регулювання процесу; державні стандарти і технічні умови на сировину та готову продукцію; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта.

Приклади робіт.
Нейтралізація кислих стоків у виробництві синтетичних жирних кислот. Приготування композиції синтетичних миючих засобів. Сульфування жирних спиртів при виробленні їх методом прямого окислення вуглеводневої сировини.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес з дистанційного пульта керування в автоматизованих хімічних виробництвах. Веде складний багатофазний технологічний процес у суворих межах коливання температури; тиску, напруги; дозування та інших параметрів з дистанційного пульта керування устаткування. Контролює кількість і якість сировини та матеріалів, які завантажуються і витрачаються, вихід готового продукту та інших показників процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Усуває неполадки в роботі устаткування і порушення технологічного процесу за сигнальними пристроями. У разі потреби переходить з дистанційного пульта керування процесом на ручне. Обслуговує контрольно-вимірювальні, реєструючі та регулюючі прилади і автоматичні пристрої, які установлені на пульті. Реєструє показання приладів у виробничому журналі.

Повинен знати: технологічну схему виробництва, яке обслуговується; суть процесу на дільниці, яка обслуговується; будову устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і систем автоматики; схему арматури і комунікацій; можливі неполадки в роботі приладів і автоматичних систем та способи їх усунення; вимоги технічних умов і державних стандартів до сировини та готового продукту; основи хімії, електротехніки та хімічної технології в межах роботи, яка виконується.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора дистанційного пульта керування 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення технологічного процесу сушіння, прожарювання, дозрівання та охолодження фосфоритів у виробництві жовтого фосфору.
2. Ведення технологічного процесу виробництва напівпродуктів (паранітробензолу, диізоціанатів тощо).
3. Ведення технологічного процесу реґенерації капролактаму, осаджувальної ванни виробництва віскозного волокна, очищення відхідних розчинів; сушіння капронової смоли.
4. Ведення технологічного процесу у виробництві хлору та каустичної соли, трилонахлорпарафінін, трихлоретилену, монохлороцтової кислоти, хлораміну, амінної солі 2, 4-Д, АГ-солі; адіпонітрилу, адіпонової кислоти, синтетичної соляної кислоти та сухого концентрованого хлористого водню (стрининг-процес), рідкого хлору.
5. Ведення технологічного процесу відбору та очистки реакційного газу карбідних печей у виробництві карбіду кальцію.
6. Приготування та очистка розсолу кухонної солі, випарювання розсолу кухонної солі з отриманням кристалічної солі.
7. Ведення всіх стадій безперервного технологічного процесу отримання прядильного розчину, підготування його до формування, формування, оброблення волокна, регенерація роданистого натрію у виробництві волокна "нітрон".
8. Ведення безперервного технологічного процесу отримання нітрилу акрилової кислоти, ацетонціангідрину, метилу акрилової кислоти (окислення, ректифікації, синтезу тощо).
9. Ведення безперервного технологічного процесу піролізу, газорозділення, полімеризації, отримання гранульованого поліетилену виробництві поліетилену високого тиску (до 2500 кгс/кв.см).
10. Виділення вторинних жирних спиртів.
11. Гідрогенізація первинних жирних спиртів.
12. Дистиляція вторинних жирних спиртів.
13. Окислення парафіну під час отримання синтетичних жирних кислот та синтетичних жирних спиртів.
14. Омилення оксиду під час отримання синтетичних жирних кислот.
15. Отримання динатрієвої солі моноалкілсульфоянтарної кислоти.
16. Отримання метилових ефірів у виробництві первинних жирних спиртів.
17. Розкладання мила у виробництві первинних жирних спиртів.
18. Сульфатування жирних спиртів у виробництві синтетичних миючих засобів.
19. Сульфування у виробництві вторинних жирних спиртів.
20. Етерифікація первинних жирних спиртів.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес з дистанційного пульта керування в хімічних виробництвах з автоматичним регулюванням робота устаткування, яке обслуговується, а у разі потреби - безпосередньо на місцях установлення технологічного устаткування. Контролює та регулює витрати основної сировини, допоміжних матеріалів, електроенергії, температури, тиску та інших показників процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Розраховує і веде облік витрат сировини, матеріалів, напівфабрикатів, виходу готової продукції за всіма стадіями виробництва. Виявляє та усуває неполадки в роботі устаткування та порушення технологічного процесу за пневмоелектричним сигнальним пристроєм. Координує та забезпечує безперебійну роботу всіх автоматичних пристроїв дистанційного пульта керування технологічним процесом. Передає необхідні відомості диспетчеру підприємства.

Повинен знати: технологічну схему виробництва, яке обслуговується; будову та конструкцію контрольно-вимірювальних приладів, систем автоматики і устаткування; методику розрахунків сировини і виходу продукту; правила обслуговування автоматичних пристроїв, схему контролю автоматики та блокування процесу; технологічний режим та правила регулювання процесу.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора дистанційного пульта керування 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ведення технологічного процесу у виробництвах аміаку, метанолу, ціанурової кислоти, аміачної селітри, карбаміду, капролактаму, слабкої азотної кислоти, диметилтерефталату, нітрофоски, етилбензолу.
2. Ведення технологічного процесу отримання сірчистого газу заданих концентрацій та кількості або всіх стадій перероблення його (мокрого очищення, сушіння, окислення та абсорбції) у виробництві сірчаної кислоти.
3. Ведення всіх стадій технологічного процесу у виробництві фосфорної кислоти екстракційним методом, концентрованих та складних добрив і кормових фосфатів.
4. Ведення всіх стадій безперервного технологічного процесу виробництва органічних напівпродуктів (фталевого ангідриду, антрахінону, диізоціанатів тощо).
5. Ведення технологічних процесів (елекгросублімації, конденсації тощо) у виробництві жовтого фосфору.
6. Ведення технологічного процесу у виробництвах хлору та соди каустичної, флотореагентів, гіпохлориту кальцію, етилацетату.
7. Ведення технологічного процесу у виробництвах комбінованих протруйників насінь, вінілхлориду, чотирьохлористого вуглецю, перехлоретилену, тетрахлоретану, трихлоретилену, хлорпренового каучуку і латексів, дихлорбутену, дихлорбутадієну, хлоропрену, хлоретилу, хлорметилу, дихлоретану, полівінілхлориду, перекису водню, металевого натрію, регенеративних речовин, епіхлоргідрину, гліцерину, рідкого хлору, етилової рідини, монокристалів і солей для них.
8. Ведення технологічного процесу у виробництві ацетилену і етилену з нафти, ацетилену з карбіду кальцію на великих установках, у виробництві карбіду кальцію (на карбідних печах).
9. Ведення технологічного процесу у виробництві пергідролю електрохімічним методом, тетраетилсвинцю (синтез), фреонів 11-12, кремній органічних мономерів (прямим синтезом) та виробництва тонкого органічного синтезу.
10. Ведення всіх стадій безперервного технологічного процесу отримання прядильного розчину, підготування його до формування, формування та оброблення волокна, регенерація роданистого натрію у виробництві волокна "ітрон" з одночасним керівництвом та координацією робіт свого цеху з іншими цехами підприємства.
11. Ведення процесу стадії хлорування у виробництві перхлорвінілової смоли дихлоретановим способом.
12. Ведення процесу регенерації відроблених розчинів, які вміщують ізобутиловий спирт, диметилацетаміди, хлористий літій.
13. Ведення безперервного процесу отримання нітрилу акрилової кислоти, ацетонціангідрину, метила акрилової кислоти (окислення, рекгифіцакії, синтезу тощо) з одночасним керівництвом та координацією робіт свого цеху з іншими цехами підприємства.
14. Ведення безперервного технологічного процесу пІролізу, газорозділення, полімеризації, отримання гранульованого поліетилену у виробництві поліетилену високого тиску (до 2500 кгс/кв.см) з одночасним керівництвом та координацією робіт свого цеху з іншими цехами підприємства.
15. Ведення технологічного процесу у виробництві дивінілу.
16. Ведення безперервного технологічного процесу збагачення сірчаного концентрату, виплавки і помелу сірки з одночасною координацією робіт своєї дільниці, свого цеху, виробництва з іншими цехами підприємства.

Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх